škoda karoq scout v předpremiéře | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Karoq Scout v předpremiéře

Škoda Karoq Scout v předpremiéře

31.07.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Robustní ochranné prvky na karoserii propůjčují vozu Škoda Karoq Scout výrazný vzhled a současně zachovávají praktičnost. Verze Scout bude standardně s pohonem všech kol. Světová premiéra se odehraje na autosalonu v Paříži v říjnu 2018.
Škoda rozšiřuje modelovou řadu Karoq. Na Mezinárodním autosalonu v Paříži v říjnu 2018 představí robustnější variantu populárního kompaktního SUV Škoda Karoq Scout. Stejně jako všechny vozy Škoda Scout je i Karoq Scout standardně vybaven i pohonem 4×4 a robustní mioff-roadovými prvky. Nechybí ani paket Off road.
 
Škoda nabízí model Karoq Scout se třemi motory. Zážehový 1,5 TSI/110 kW (150 k) je v kombinaci se sedmistupňovou převodovkou DSG. Dva turbodiesely 2,0 TDI jsou s výkonem 110 kW (150 k) a sériově přímo řazenou šestirychlostní převodovku, přičemž sedmistupňová převodovka DSG je k dispozici na přání, a v nejvýkonnější verzi se 140 kW (190 k), která je standardně vybavena sedmistupňovou převodovkou DSG.
 
Řidiči si mohou individuálně konfigurovat virtuální kokpit podle svých představ. Volba jízdního profilu nabízí také režim Off-road. Díky LTE-modulu a WLAN-hotspotu mohou být cestující ve voze Škoda Karoq vždy online.
 
Stříbrné ochranné prvky karoserie, výrazné lemy blatníků a antracitově černá 18“ kola Braga z lehkých slitin s leštěným povrchem zvýrazňují vzhled vozu Karoq Scout. Alternativou jsou antracitová 19“ kola Crater z lehkých slitin. Skla s vyšším stupněm tónování Sun Set v zadní části vozu a plakety Scout na předních blatnících dotvářejí podobu vozu.
 
V interiéru jsou sedadla s novými potahy, černohnědými kontrastními švy a vyšitými nápisy Scout. Sériová výbava zahrnuje multifunkční kožený volant, pedály z nerezové oceli a diodové ambientní osvětlení interiéru.
 
Volitelné elektricky ovládané zadní výklopné dveře zavazadlového prostoru s funkcí tip-to-close se otevírají a zavírají stisknutím tlačítka nebo mírným tlakem na otevřené dveře. Na přání umožňuje virtuální pedál pod zadním nárazníkem otevření dveří zavazadlového prostoru intuitivním pohybem nohy. Škoda nabízí pro zavazadlový prostor variabilní podlahu. Síťové kapsy na vnitřní straně opěradel předních sedadel a středové konzole usnadňují každodenní život, podobně jako odkládací prostor pro drobné mince a parkovací karty na straně řidiče nebo držák pro multimediální zařízení.
  • Škoda Karoq Scout v předpremiéře
  • Škoda Karoq Scout v předpremiéře
  • Škoda Karoq Scout v předpremiéře