škoda karoq se bude vyrábět i v bratislavě | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Karoq se bude vyrábět i v Bratislavě

Škoda Karoq se bude vyrábět i v Bratislavě

16.12.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda Karoq bude od podzimu 2020 po voze Škoda Citigoe iV druhým modelem značky Škoda, který se bude v závodě v Bratislavě.
Společnost Škoda Auto reaguje na trvale vysokou poptávku po modelu Škoda Karoq. Sériová výroba tohoto kompaktního SUV už začala v Nižním Novgorodu. Ruský závod je po závodech v Kvasinách, Mladé Boleslavi a Ning-po třetím výrobním závodem tohoto modelu. Od podzimu 2020 se tento model bude vyrábět také v Bratislavě. Ve slovenské metropoli už se mimo jiné vyrábí i plně elektrický model Škoda Citigoe iV.
 
V Bratislavě se budou od podzimu 2020 montovat vozy ve stavu rozloženosti Medium-Knocked-Down (MKD). Karoserie modelu Karoq se budou i nadále vyrábět a lakovat v závodě v Kvasinách.
 
Přetížení výroby v Kvasinách chce koncern Volkswagen řešit výstavbou nového výrobního závodu v Turecku. Jenže tyto plány byly s ohledem na vojenské operace turecké armády pod tlakem ochránců lidských práv pozastaveny. Definitivní rozhodnutí o výstavě továrny v Turecku by mělo padnout do února 2020.
 
Karoq už dva roky po zahájení výroby dosáhl v polovině září 2019 hranice čtvrt milionu vyrobených kusů. V uplynulém roce dodala česká automobilka svým zákazníkům na celém světě 115 700 vozů Karoq. V roce 2019 to za prvních 11 měsíců bylo 137 700 vozů. Karoq je tak v současné době jedním z nejžádanějších modelů značky Škoda.