škoda karoq sportline | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Karoq SportLine

Škoda Karoq SportLine

02.08.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda Auto na jednu stranu nestíhá uspokojit poptávku zákazníků po svých SUV Kodiaq a Karoq, nicméně neusíná na vavřínech a připravuje jejich nové varianty. Kompaktní SUV z Kvasin se spolu s offroadovou verzí Karoq Scout už brzy představí i ve sportovní variantě Karoq SportLine.
Škoda v říjnu 2018 na autosalonu v Paříži představí kromě verze Scout ještě jednu novou variantu kompaktního SUV Karoq se sportovním naladěním designu a jízdní dynamiky.
 
Čtyři motory a volitelný pohon všech kol
Pro sportovnější variantu Karoqu Škoda nabídne čtyři motory. Exkluzivně v rámci této modelové řady bude pro verzi Karoq SportLine k dispozici nejvýkonnější zážehový čtyřválec 2,0 TSI/140 kW (190 k) kombinovaný s převodovkou DSG a pohonem všech kol. Pro zážehový motor 1,5 TSI/110 kW (150 k) s pohonem předních kol Škoda nabízí kromě přímo řazené také sedmistupňovou převodovku DSG ve volitelné kombinaci s pohonem všech kol.
 
V nabídce pro Karoq SportLine budou i dva turbodiesely. U motoru 2,0 TDI/110 kW (150 k) v kombinaci s pohonem předních kol je k dispozici standardně dodávaná manuální šestirychlostní převodovka. Pohon všech kol je pro tuto verzi k dispozici volitelně, na přání i v kombinaci se sedmistupňovou převodovkou DSG. Výkonnější varianta turbodieselu 2,0 TDI/140 kW (190 k) se bude dodávat se sedmistupňovou převodovkou DSG a pohonem všech kol.
 
Sportovní vzhled
Sportovní duch vozu Škoda Karoq SportLine vyjadřují upravené nárazníky a exkluzivně dodávaná černě lakovaná 18“ kola z lehkých slitin Mytikas. Na přání jsou k dispozici také 17“ kola Ratikon nebo 19“ kola Vega, oboje v černé metalické barvě. Vzhled vozu ozvláštňuje i obložení spodní hrany dveří v barvě karoserie a v černé barvě, tónovaná skla a černé střešní nosiče. Přední blatníky jsou zdobeny plaketami SportLine.
 
V interiéru jsou černá sportovní sedadla se stříbrnými kontrastními švy. Jsou potažena trojvrstvou tkaninou Thermoflux. Díky vyšší prodyšnosti nabízí cestujícím zejména v létě mimořádný komfort i při dlouhém cestování. Multifunkční sportovní volant je potažen perforovanou černou kůží a švy jsou stříbrné. Pedály jsou vyrobené z nerezové oceli. Sportovní vzhled podtrhují černý strop, černé obložení sloupků a LED vnitřní osvětlení.
 
Na přání digitální přístrojová deska
Na přání bude Karoq SportLine k dispozici s virtuálním kokpitem. Ve verzi SportLine si řidič může kromě čtyř stávajících vybrat i nové páté uspořádání displeje, které umožňuje zobrazit otáčkoměr a aktuální rychlost uprostřed. Díky LTE modulu a WLAN hotspotu mohou být cestující ve voze vždy online. V oblasti konektivity si k systémům infotainmentu zákazníci mohou pořídit balíček služeb Škoda Connect zahrnující Infotainment Online, Care Connect a Tísňové volání.
 
Nastavení vozu může řidič libovolně měnit prostřednictvím výběru jízdního profilu. Elektronická kontrola stability ESC nabízí dvě úrovně nastavení.
  • Škoda Karoq SportLine
  • Škoda Karoq SportLine
  • Škoda Karoq SportLine