škoda kodiaq gt | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Kodiaq GT

Škoda Kodiaq GT

18.07.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Opravdu bude SUV s profilem kupé jen čínská specialita? Na jeho výrobu v Evropě Škoda Auto nemá v současné době kapacity, protože nestačí uspokojovat ani zájemce o základní podobu modelu Kodiaq.
Popularita napodobenin BMW X6, tedy SUV s karoserií ve stylu kupé roste. Nabízí je stále více automobilek a další je plánují (dokonce i Dacia pro model Duster). Ani značka Škoda nezůstává stranou a v rámci své SUV ofenzivy takovýto vůz rovněž připravuje. Přípravy výroby sportovní verze největšího modelu značky Kodiaq v Číně nejsou až tak velkým tajemstvím. V Číně už ostatně Škoda vyrábí i malý model Kamiq, který není dostupný nikde jinde.
 
Nyní nepozorností čínského ministerstva průmyslu do světa uniklo několik nepříliš kvalitních fotografií vozu Kodiaq GT. Výhradně pětimístný Kodiaq GT je při stejném rozvoru náprav 2791 mm dlouhý jen 4634 mm, tedy o 63 mm kratší než normální verze.
 
Vůz z produkce automobilky SAIC VW by se v Číně měl dostat do prodeje do konce letošního roku s motorem 2,0 TSI/137 kW (186 k) nebo 162 kW (220 k), sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG a pohonem všech kol.
 
Pro Evropu Škoda Auto v rámci SUV ofenzivy rovněž připravuje novinku, ovšem na opačném konci nabídky vozů SUV. V příštím roce přijde do prodeje malé SUV, jehož podobu předznamenal koncept Vision X.