škoda kodiaq gt exkluzivně pro čínský trh | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Kodiaq GT exkluzivně pro čínský trh

Škoda Kodiaq GT exkluzivně pro čínský trh

17.10.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda na autosalonu v Kantonu, který se bude konat od 16. do 25. listopadu 2018, Škoda představí nový vrcholný model určený exkluzivně pro čínský trh - velké SUV s karoserií ve stylu kupé.
S modelem Kodiaq GT nabídne Škoda poprvé v segmentu SUV vůz, v němž se bude snoubit robustnost a univerzálnost SUV se sportovní elegancí a dynamikou kupé. Také Škoda se tedy přidává k následovníkům vozů ve stylu BMW X6, mnohými kritizovaným, nicméně u zákazníků oblíbeným. Škoda tak osloví nové skupiny zákazníků, orientované na životní styl.
 
Exkluzivně pro čínský trh připravené první SUV-kupé bude novým nositelem image a vrcholným modelem na nejdůležitějším trhu značky v Číně. Čína tak bude jediným trhem na světě, na kterém bude Škoda nabízet celkem čtyři modely kategorie SUV - Kamiq, Karoq, Kodiaq a Kodiaq GT.
 
Kodiaq GT je dlouhý 463 cm. Mohutný vzhled vozu posilují LED-světlomety. Kodiaq GT je prvním sériovým modelem značky s nápisem Škoda hůlkovým písmem uprostřed pátých dveří. Díky WiFi připojení a rozhraní MirrorLink, Apple CarPlay nebo Baidu’s Carlife je Kodiaq GT neustále online a poskytuje nejmodernější úroveň konektivity.
 
Nabídka pohonů zahrnuje motor 2,0 TSI/137 kW (186 k) s pohonem předních kol a 2,0 TSI/162 kW (220 k) s pohonem všech kol a sedmistupňovou převodovkou DSG. O maximální bezpečnost se starají četné asistenční systémy, jako Blind Spot Detect, Front Assist a Adaptivní tempomat (ACC) s funkcí stop-go.
 
Svou oficiální premiéru v Číně bude mít Kodiaq GT na Guangzhou Motor Show v Kantonu, která se bude konat od 16. do 25. listopadu 2018.
 
V růstových plánech značky Škoda v Číně hrají důležitou roli hlavně modely kategorie SUV. V roce 2017 dodala Škoda zákazníkům v Číně 325 000 vozů - v celosvětovém měřítku tedy každý čtvrtý vůz značky Škoda.
 
Dr. Ralf Hanschen, prezident společnosti Škoda China, říká: „Škoda Kodiaq GT je důležitým milníkem strategie značky Škoda v Číně. Jde o první SUV-kupé, které v naší modelové paletě nabídneme na čínském trhu. Jsme přesvědčeni, že tento sportovní a stylový vůz značky Škoda osloví nové skupiny zákazníků a nabídne našim čínským zákazníkům ještě působivější jízdní zážitky.“
 
  • Škoda Kodiaq GT exkluzivně pro čínský trh
  • Škoda Kodiaq GT exkluzivně pro čínský trh
  • Škoda Kodiaq GT exkluzivně pro čínský trh