škoda kodiaq pro zdravotnickou záchrannou službu | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Kodiaq pro Zdravotnickou záchrannou službu

Škoda Kodiaq pro Zdravotnickou záchrannou službu

03.04.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda Kodiaq v komplexní úpravě pro potřeby Zdravotnické záchranné služby bude sloužit jako prostorný a variabilní vůz s nejmodernější LED majákovou a lékařskou technikou.
Demonstrační vůz Škoda Kodiaq je osazen nejmodernější majákovou a výstražnou technikou, přičemž některé z vysoce svítivých LED prvků jsou v České republice použity a homologovány vůbec poprvé. Škoda tímto modelem navazuje na bohatou historii z výroby záchranářských a sanitních vozů.
 
Speciálně upravený model Škoda Kodiaq má podle vyhlášky č. 296/2012 Sb. výrazný odstín RAL 1016 s retroreflexními plochami ve formě pravidelně se střídajících obdélníkových polí zelené a žluté barvy a nápisem Zdravotnická záchranná služba na bocích vozidla z vysoce kvalitního materiálu Reflexitte Flexibright VC 612. Z tohoto vysoce světloodrazivého materiálu jsou provedeny také dvě tzv. hvězdy života a označení zadní části vozu ve formě oranžovo-žlutých šikmých pruhů.
 
Vůz je vybaven nejmodernějšími plně LED výstražnými zařízeními dle ECE 65 a EHK 10. Světelná technika Whelen z nejmodernějších vysoce svítivých diod zahrnuje mimo jiné modrá světla v masce chladiče, v předních blatnících i pátých dveřích vozu. Střecha vozu je osazena hi-tech světelnou majákovou rampou nejvyšší řady Whelen Legacy, kterou doplňuje siréna o výkonu 100 W a stejně výkonný reproduktor. Za zadním oknem vozu je namontována plně programovatelná tzv. sváděcí světelná alej, která umožňuje dopravní signalizaci.
 
Kodiaq pro použití v setkávacím systému rychlé lékařské pomoci je dále vybaven posílenou a rozšířenou elektroinstalací, zahrnující mimo jiné přípojku 230 V s mřížkovým odpojením při startu a zástrčkou PowerAirBox včetně přípojného kabelu, dvěma anténami pro komunikační zařízení (Motorola, Matra), LED svítilnami, několika CL zásuvkami, nabíječkou, předehřevem motorového oleje, druhou 70 Ah baterií či dodatečným pojistkovými skříněmi.
 
Specializovaná výbava dále zahrnuje například výsuvný modul systému Carmo Sortimo pro lékařské vybavení, různé úchytné popruhy, hasicí přístroj i odolnou dělící přepážku. Z lékařské techniky je vůz vybaven například záchranářskou sadou Weinmann, zahrnující mimo jiné špičkový defibrilátor, odsávačku, plicní ventilátor či lékařskou sadu první pomoci.
 
Kodiaq v záchranářském provedení vychází z výbavy Ambition a pohání jej nejžádanější pohonné ústrojí na domácím trhu - motor 2,0 TDI o 140 kW v kombinaci s pohonem všech kol a dvouspojkovou převodovkou DSG. Zásahový vůz ale lze osadit pohonným ústrojím dle přání zákazníka.
 
S ohledem na některé společné atributy zástaveb je Škoda připravena upravit model Kodiaq mimo jiné i jako velitelský vůz pro Hasičský záchranný sbor, speciál pro Policii České republiky i městské policie a další nejen záchranářská odvětví.
  • Škoda Kodiaq pro Zdravotnickou záchrannou službu
  • Škoda Kodiaq pro Zdravotnickou záchrannou službu
  • Škoda Kodiaq pro Zdravotnickou záchrannou službu