škoda míří do frankfurtu | Aktuality | autoweek.cz

Škoda míří do Frankfurtu

Škoda míří do Frankfurtu

04.09.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda na autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem poprvé předvede nový Superb Combi. Sportovním střihem zaujme Superb SportLine, nízkými hodnotami spotřeby a emisí zase Superb GreenLine. Výstavní premiéru budou mít Rapid Monte Carlo a Rapid Spaceback ScoutLine.
Nejprostornější ve třídě - Škoda Superb Combi
Několik měsíců po úspěšném zahájení prodeje nové generace liftbacku Superb Škoda ve Frankfurtu ve výstavní premiéře představí Superb Combi. S využitím inovativní techniky MQB se konstruktérům podařilo vytvořit nejlepší nabídku prostoru pro cestující i jejich zavazadla ve svém segmentu.

Špičkovou kvalitu nabízí nová Škoda Superb Combi i v oblasti konektivity. Nové systémy infotainmentu lze propojit s chytrými telefony, a tak vybrané aplikace používat na displeji vozu. Prostřednictvím rozhraní SmartGate je možno sledovat a dále využívat některá data vozidla pomocí mobilního zařízení. Nová generace modelu Superb Combi umožňuje na palubě vytvořit vysokorychlostní internetové připojení. Díky aplikaci Škoda Media Command a Wi-Fi připojení lze systém infotainmentu ovládat i ze zadních sedaček.
 
S novou funkcí SmartGate, vyvinutou společností Škoda Auto, lze zobrazovat vybraná data o voze v aplikacích na chytrém telefonu nebo tabletu. SmartGate pak může načíst zhruba 40 různých parametrů vozu, například o hodnotách spotřeby nebo rychlosti. Přenos dat probíhá bezdrátově prostřednictvím Wi-Fi. Systém podporuje operační systémy Android, iOS (Apple) a Windows Phone.
 
Sportovní střih - Superb SportLine
Výrazně sportovním střihem zaujme nová Škoda Superb SportLine se sportovními designovými prvky v exteriéru i interiéru a bohatou výbavou. Varianta Superb SportLine bude nabízena se všemi nabízenými motory modelu Superb s výjimkou základního zážehového a vznětového motoru.
 
Nejvýraznějšími rysy modelu Škoda Superb SportLine jsou černá 18“ a 19“ kola z lehké slitiny, tmavě tónovaná zadní boční skla a sklo pátých dveří (SunSet) a o 15 mm snížený sportovní podvozek. V interiéru nabízí provedení SportLine mimo jiné kůží potažený tříramenný sportovní volant a hlavici řadicí páky, sportovní sedačky s exkluzivními potahy, pedály ve sportovním hliníkovém provedení a dekorační prvky se vzhledem karbonových vláken.
 
Nejhospodárnější - Superb GreenLine
Superb GreenLine 1,6 TDI/88 kW má emise CO2 jen 95 g/km, tzn. spotřebu nafty jen 3,7 l/100 km. Škoda Superb GreenLine na plnou nádrž ujede až 1780 km. Přispěly k tomu úpravy motoru a převodovky, pneumatiky s nízkým valivým odporem a aerodynamická vylepšení.
 
Sportovní elegance - Rapid Monte Carlo
Svou světovou premiéru na autosalonu ve Frankfurtu oslaví nový Rapid Monte Carlo. S atraktivním designem, sportovním laděným interiérem a špičkovou výbavou se k zákazníkům dostane v listopadu. Automobilka tak rozšiřuje svou paletu prodejně úspěšných atraktivně střižených verzí řady Monte Carlo na šest modelů.
 
Výrazný vzhled modelu Rapid Monte Carlo dodávají černá 16“ a 17“ kola z lehké slitiny, černě lakovaný rámeček masky chladiče, kryty vnějších zpětných zrcátek, přední a zadní spoiler, prahové lišty, zadní difuzor a tmavě tónovaná boční zadní boční okna a okno pátých dveří. Výrazné jsou sériově dodávané xenonové světlomety a zatmavená zadní světla. Součástí sériové výbavy jsou elektricky nastavitelná a vyhřívaná zpětná zrcátka, xenonové světlomety a zatmavené mlhové světlomety. Sportovně laděný je i interiér s malým koženým paketem pro sportovní volant, hlavici řadicí páky a madlo ruční brzdy, sportovními sedadly a dalšími designovými prvky.
 
Dobrodružný vzhled - Rapid Spaceback ScoutLine
Škoda Rapid Spaceback ScoutLine se představí na IAA ve Frankfurtu jako kompaktní hatchback ve speciálním provedení s designovými atributy městských crossoverů - ochrannými prvky nárazníků v černém a stříbrném odstínu, s černými plastovými kryty prahů a podběhů, s kryty vnějších zpětných zrcátek ve stříbrné barvě a na stříbrných 16“ nebo 17“ kolech.
 
Největší dynamika - Octavia RS 230 a Fabia R5 Combi
Prezentaci značky Škoda na autosalonu ve Frankfurtu zaměřenou na emoce doplňují dva sportovně střižené vozy Octavia RS 230 a Fabia R5 Combi.
 
Škoda Octavia RS 230 kombinuje expresivní design s moderní technikou a působivým výkonem. Jako první vůz značky Škoda je standardně vybavena diferenciálem s elektrohydraulicky řízenou svorností pro dynamický průjezd zatáčkou. Dvoulitrový zážehový motor má výkon 169 kW (230 k). Ve spojení s šestirychlostní převodovkou akceleruje Octavia RS 230 z 0 na 100 km/h za 6,7 s a dosahuje elektronicky omezené maximální rychlosti 250 km/h.
 
Studie Fabia R5 Combi je kombi-verzí soutěžního speciálu Škoda Fabia R5 s 18“ hliníkovými koly a soutěžní optikou. Pod rozšířenou karoserií se nachází skutečná závodní technika včetně přeplňovaného turbomotoru o objemu 1,6 l a o výkonu 205 kW (279 k).
  • Škoda míří do Frankfurtu
  • Škoda míří do Frankfurtu
  • Škoda míří do Frankfurtu
  • Škoda míří do Frankfurtu
  • Škoda míří do Frankfurtu
  • Škoda míří do Frankfurtu
  • Škoda míří do Frankfurtu
  • Škoda míří do Frankfurtu