škoda představila značku iv pro elekromobilitu | Aktuality | autoweek.cz

Škoda představila značku iV pro elekromobilitu

Škoda představila značku iV pro elekromobilitu

24.05.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda pod značkou iV spojí své elektrifikované vozy. Prvními modely v této řadě jsou Citigoe iV, první vůz značky s čistě elektrickým pohonem, a Superb iV, první model s plug-in-hybridním pohonem.
Škoda poprvé využila své dlouholeté sponzorství IIHF Mistrovství světa v ledním hokeji jako platformu pro prezentaci nových modelů a v den čtvrtfinálových zápasů v Bratislavě představila svou novou značku iV pro elektromobilitu. Prvními elektrifikovanými sériovými modely jsou Citigoe iV a Superb iV. Automobilka tak oficiálně vykročila do éry elektromobility.
 
Se značkou iV pro elektromobilitu Škoda otevírá česká automobilka novou kapitolu ve své historii. Škoda iV kromě elektrifikovaných modelů současně přináší ucelený propojený ekosystém, aby byla elektromobilita pro zákazníky značky Škoda co možná nejjednodušší a nejpohodlnější.
 
Prvním modelem značky Škoda s čistě elektrickým pohonem je Citigo e iV. Čtyřmetrové pětidveřové městské miniauto pohání trakčním elektromotor o výkonu 61 kW s točivým momentem 210 N.m. Akumulátor s kapacitou 36,8 kWh umístěný pod podlahou vozu umožňuje dojezd až 265 km (podle WLTP). Výroba začne v Bratislavě ještě před koncem letošního roku.
 
Systém pohonu prvního modelu Škoda s plug-in hybridním pohonem Superb iV kombinuje zážehový motor 1,4 TSI/115 kW s elektrickým motorem o výkonu 85 KW a šestistupňovou automatickou převodovkou DSG. Poskytuje největší systémový výkon 160 kW (218 k). Umožňuje volbu ze tří jízdních režimů: Sport, E-Mode a Hybrid. Li-Ion akumulátor s kapacitou 13 kWh umožní dojezd na čistě elektrický pohon 52 km. Prodej vozu Superb iV začne počátkem roku 2020. Cena by neměla výrazněji převyšovat ekvivalentní verze s turbodieselem.
 
Generální ředitel společnosti Škoda Auto Bernhard Maier nám vysvětlil proč se mladoboleslavská automobilka připojuje k trendu posledních let až nyní: „Naší strategií není být za každou cenu první v každé oblasti protože chceme nabízet automobily s příznivým poměrem ceny a užitných vlastností a k tomu přidávat spoustu praktických inovací podle našeho hesla Simply Clever. Proto s elektrickým pohonem přicházíme až nyní, protože až teď můžeme nabídnout skutečně dlouhý dojezd i krátké časy dobíjení, a to vše za příznivou cenu v době, kdy už se po celé Evropě buduje potřebná infrastruktura dobíjecích stanic. Do roku 2022 ale nabídneme více než deset modelů s elektrickým pohonem.“
 
 „Uvedením prvních modelů řady iV přicházíme nejen s novými vozy, ale vstupujeme do zcela nové éry v dlouhé historii naší společnosti. Označení iV navíc neznamená jen elektrický pohon, ale mnohem víc - být stále připojen prostřednictvím mobilního telefonu i možnost domácího nabíjení prostřednictvím wallboxu. K tomu přidáváme speciální kartu Škoda eCharge Card, umiožňující dobíjení po celé Evropě a aplikaci myŠkoda se všemi službami spojenými s mobilitou. Uvádíme první dva modely řady iV, ale mohu vás ujistit, že to je teprve začátek,“ dodal Bernhard Maier.
 
  • Škoda představila značku iV pro elekromobilitu
  • Škoda představila značku iV pro elekromobilitu
  • Škoda představila značku iV pro elekromobilitu
  • Škoda představila značku iV pro elekromobilitu
  • Škoda představila značku iV pro elekromobilitu