škoda na iaa 2017 ve frankfurtu | Aktuality | autoweek.cz

Škoda na IAA 2017 ve Frankfurtu

Škoda na IAA 2017 ve Frankfurtu

13.09.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda na autosalonu ve Frankfurtu v evropské premiéře představuje první čistě elektricky poháněnou studii značky Vision E a tři SUV: nový model Karoq a modelové varianty Kodiaq Scout a Kodiaq SportLine.
Na autosalonu IAA ve Frankfurtu Škoda poprvé v Evropě představila koncepční vůz Škoda Vision E. Jde o první čistě elektricky poháněnou studií v historii firmy (pokud nepočítáme koncept Octavia Greemn E-Line, který byl v roce 2010 vyroben v malé sérii pro testování).
 
Kromě toho Škoda na IAA pokračuje ve své SUV ofenzívě. Nové kompaktní SUV Škoda Karoq má ve Frankfurtu svou veřejnou premiéru, Jako první model české značky bude k dostání s individuálně programovatelným, digitálním přístrojovým panelem. Pod jmény Kodiaq Scout a Kodiaq SportLine navíc Škoda prezentuje dvě modelové varianty svého velkého SUV.
 
Škoda Vision E
Se studií Škoda Vision E činí Škoda i velký krok směrem k digitální budoucnosti, protože umožňuje autonomní jízdu úrovně 3 a přitom disponuje rozšířenými možnostmi konektivity, protože kromě displeje v přístrojové desce a centrálního dotykového displeje má každý cestující k dispozici svůj vlastní displej. V každých dveřích je umístěn Phonebox, který indukčně nabíjí chytré telefony a zároveň slouží jako rozhraní.
 
Design studie Škoda Vision E má v porovnání s verzí, která měla světovou premiéru v Šanghaji, výrazněji tvarované čelní partie. Zvláštními prvky jsou navíc protiběžně se otevírající dveře a čtyři samostatná otočná sedadla. Díky 2851 mm dodatečný prostor umocněný absencí středového tunelu.
 
Elektromotory s celkovým výkonem 225 kW (306 k) pohánějí všechna čtyři kola. Vůz slibuje dojezd až 500 km a maximální rychlostí 180 km/h. Škoda Vision E se nabíjí indukčně. Autonomní řízení úrovně 3 znamená, že na dálnici umí vůz samočinně zrychlovat, řídit, brzdit a vyhýbat se překážkám. Car Park Autopilot řídí vůz automaticky na volná parkovací místa.
 
Škoda Karoq
Nová Škoda Karoq je SUV s dlouhým rozvorem náprav 2638 mm a zavazadlovým prostorem 521 l. Volitelná zadní sedadla VarioFlex umožňují variabilitu zavazadlového prostoru v rozsahu 479 až 588 l. Systém VarioFlex sestává ze tří samostatných zadních sedadel, které lze zvlášť nastavit i kompletně vyjmout z vozu a využít maximální úložný prostor 1810 l.
 
Karoq poprvé je ve voze Škoda bude k dostání s programovatelným digitálním panelem přístrojů. Displej lze personalizovat a propojit s informačním systémem vozu. Díky LTE-modulu a WLAN-hotspotu, na který se může připojit každý spolucestující, jsou cestující vždy online.

Škoda Karoq je s bohatou výbavou Ambition je v předprodeji s cenou od 529 900 Kč
 
  • Škoda na IAA 2017 ve Frankfurtu
  • Škoda na IAA 2017 ve Frankfurtu