škoda na iaa 2019: začátek trvale udržitelné budoucnosti | Aktuality | autoweek.cz

Škoda na IAA 2019: Začátek trvale udržitelné budoucnosti

Škoda na IAA 2019: Začátek trvale udržitelné budoucnosti

07.09.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Modely Superb iV a Citigoe iV na autosalonu IAA zahajují novou éru značky Škoda, která představuje elektrifikované modely a řešení mobility pod značkou Škoda iV. Rozšiřuje se i nabídka verzí G-Tec s ekologicky šetrným pohonem na zemní plyn o modely Scala a Kamiq.
Představením nové značky Škoda iV a prvních sériově vyráběných elektrifikovaných vozů Škoda Superb iV a Škoda Citigoe iV vstupuje značka Škoda do éry elektromobility. Nové verze Scala G-Tec a Kamiq G-Tec doplňují nabídku ekologických vozů značky Škoda s pohonem na zemní plyn. Škoda Auto také intenzivně podporuje oblast digitalizace v rámci své Strategie 2025. Škoda Auto DigiLab uvede na trh několik digitálních služeb.
 
Elektromobilita se značkou iV
Škoda Auto oficiálně vstoupila do nové éry elektromobility a podniká kroky v přípravě na úspěšnou budoucnost.
 
V polovině května v Bratislavě Škoda představila novou značku pro elektrifikované vozy iV. Při této příležitosti představila první dva elektrifikované sériové vozy v historii značky. Čistě elektrický model Citigoe iV a Superb iV s plug-in hybridním pohonem nabízejí „Simply Clever“ elektromobilitu díky krátkým dobíjecím časům, dlouhému dojezdu a dostupným cenám.
 
Škoda Auto také intenzivně připravuje zaměstnance na elektromobilitu. Již více než 13 000 zaměstnanců absolvovalo školení zaměřená na výrobu elektrických vozů. Od září 2019 hlavní závod Škoda Auto vyrábí elektrické komponenty pro značky koncernu Volkswagen. V Mladé Boleslavi se montují vysokonapěťové trakční akumulátory. Současně Škoda Auto buduje výkonnou dobíjecí infrastrukturu pro elektrické vozy. Do roku 2025 plánuje výstavbu 7000 dobíjecích stanic a investice ve výši 32 milionů euro.
 
První elektrifikované modely
Superb iV a Citigoe iV jsou první elektrifikované, sériově vyráběné vozy ve 124leté historii automobilky. Na začátku roku 2020 bude v nabídce Superb s plug-in hybridním pohonem kombinujícím výkonný zážehový motor a elektromotor.
 
Citigoe iV je první sériový vůz značky Škoda poháněný elektřinou uloženou v akumulátoru. Trakční elektromotor nejmenšího modelu značky má výkon 61 kW a dojezd vozu činí až 260 km.
 
Scala a Kamiq na CNG
V roce 2019 budou uvedeny na trh také modely Scala G-Tec a Kamiq G-Tec, které tak doplní nabídku ekologických vozů s pohonem na zemní plyn. Při této příležitosti Škoda na autosalonu IAA 2019 ve Frankfurtu představí studie podobné novým sériovým vozům Scala G-Tec a Kamiq G-Tec.
 
Inovační potenciál a kompetence digitálního vývoje
Škoda Auto DigiLab slouží jako hlavní nástroj pro řadu digitálních inovačních procesů. Toto inovační centrum, se sídlem v Praze, Tel Avivu a Pekingu, posiluje kompetence značky v oblasti digitálních služeb. Příkladem mnoha projektů je sociálně zaměřená služba mobility CareDrive určená dětem, seniorům a osobám se zdravotním postižením, služba sdílených elektrických skútrů BeRider nebo služba sdílené mobility WeShare.
 
WeShare je služba sdílení elektrických vozů, která nabízí bezemisní a udržitelnou mobilitu ve městech. Sdílená elektromobilita WeShare přispívá k tomu, aby byla města čistší a tišší a aby měli jeho obyvatelé více prostoru k životu. Služba WeShare, kterou v červnu 2019 v Berlíně odstartoval Volkswagen, bude v roce 2020 nabízena ve spolupráci se Škoda Auto také v Praze.
 
  • Škoda na IAA 2019: Začátek trvale udržitelné budoucnosti
  • Škoda na IAA 2019: Začátek trvale udržitelné budoucnosti
  • Škoda na IAA 2019: Začátek trvale udržitelné budoucnosti
  • Škoda na IAA 2019: Začátek trvale udržitelné budoucnosti