škoda nabízí nové technické inovace | Aktuality | autoweek.cz

Škoda nabízí nové technické inovace

Škoda nabízí nové technické inovace

25.11.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda uvádí nové technické inovace: model Škoda Yeti se systémy  MirrorLink a SmartGate, Škoda Octavia a Škoda Rapid/Rapid Spaceback se SmartGate. Škoda Octavia má elektronickou uzávěrku diferenciálu XDS+ již v základní výbavě pro všechny verze.

V posledním čtvrtletí letošního roku přináší Škoda Auto kromě nové generace modelu Fabia také řadu novinek a inovací u většiny svých modelových řad.

 

Současně s novou generací modelu Fabia bude i Škoda Yeti vybavena systémem MirrorLink, umožňujícím zobrazování aplikací chytrých telefonů na informačním displeji vozu. Technika je založená na nejnovější generaci takzvané modulární stavebnice (MIB) a pro Škoda Yeti obsahuje dva nové infotainmentové systémy - Bolero a Amundsen. Tyto nové systémy lze pomocí USB kabelu snadno spojit s chytrým telefonem. Poté se aplikace telefonu, které mají certifikaci pro MirrorLink, zobrazí na obrazovce infotainmentového systému.

 

Velmi užitečná nová funkcionalita SmartGate je k dispozici nejen pro model Fabia ale od listopadu také pro modely Yeti, Octavia a Rapid/Rapid Spaceback. Pomocí systému SmartGate lze v určitých aplikacích na chytrém telefonu zobrazovatjízdní a další data z vozu, ukládat a mobilně využívat některé údaje o vozidle, jako např. spotřebu, průměrnou rychlost a další informace pro každou jednotlivou jízdu. Přenos dat je bezdrátový pomocí WiFi.

 

Nejdůležitější novinkou u modelu Octavia je kromě integrace rozhraní SmartGate především rozšířená funkce elektronické uzávěrky diferenciálu, XDS+. Všechny nabízené verze modelové řady Octavia mají nově systém XDS+ již v sériové výbavě. Systém XDS+ je aktivní jak na přední, tak na zadní nápravě, když se pomocí cílených zásahů do brzdění na kolech na vnitřní straně zatáčky stará o optimální rozložení sil na všechna čtyři kola. Jeho výhodami jsou významné snížení nedotáčivosti vozu, lepší trakce a celkově výrazně přesnější a bezpečnější chování automobilu v zatáčkách.

 

Model Škoda Citigo Green tec s pohonem na CNG je nyní v nabídce také v kombinaci s robotizovanou převodovkou.

 

Škoda Rapid a Škoda Rapid Spaceback mají nové upevňovací prvky cargo, pomocí nichž lze v zavazadlovém prostoru bezpečně upevnit například krabice a další objemné předměty. Cargo elementy jsou v kufru uloženy složené. Před použitím se jednoduše rozloží a bezpečně se upevní pomocí suchých zipů. Novinkou pro modelovou řadu Rapid jsou dále 16" kola z lehkých slitin v designu Rock.