škoda naplno připravuje náběh nového vozu fabia | Aktuality | autoweek.cz

Škoda naplno připravuje náběh nového vozu Fabia

Škoda naplno připravuje náběh nového vozu Fabia

31.07.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nová generace vozu Fabia bude sjíždět z linky v Mladé Boleslavi od konce srpna po celozávodní dovolené, která v závodech v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí proběhne od 4. do 15. srpna.

V hlavním závodě Škoda Auto v Mladé Boleslavi budou týmy pracovníků výroby během dvoutýdenní celozávodní dovolené od 4. do 15. srpna dokončovat přípravy náběhu výroby nového vozu Škoda Fabia. Výroba nové generace oblíbeného malého vozu bude zahájena na konci srpna.

 

Nová Fabia bude o 30 mm nižší a o 90 mm širší než ta stávající. K dispozici opět bude jako pětidveřový hatchback a kombi. Ve výbavě se objeví mnoho novinek, včetně systému brzdění v krizových situacích v městském provozu City Safe Drive, adaptivní tempomat nebo možnost přímého připojení smartphonu k systémům vozu Mirrorlink, umožňujícím jeho ovládání přes dotykový displej vozu jako u Volkswagenu Polo. Podoba vozu bude vycházet z nového stylu naznačeného na jaře na konceptu VisionC.

 

Pro zahájení výroby nového vozu Škoda Fabia v hlavním závodě v Mladé Boleslavi se během výrobní přestávky provádějí rozsáhlé úpravy a modernizace. Mimo jiné vzniká v montážní hale M1 vysoce moderní zařízení pro nastavování asistenčních systémů. Kompletně se obnovuje také dopravníková technika na výstupní části montážní linky. Zařízení lakovny se modernizují a rozšiřuje se jejich kapacita.

 

I na výrobní lince vozu Škoda Octavia v hale M13 se provádí údržba a optimalizace. Zde se též zrychluje dopravníková technika a modernizuje se zařízení pro plnění brzdových systémů. V závodě Kvasiny je během celozávodní dovolené v centru pozornosti dokončení nové haly svařovny. Výroba převodovky DQ 200 ve Vrchlabí bude podrobena obvyklé údržbě.

 

„Využíváme dny, kdy neběží výroba, k další optimalizaci, abychom mohli ještě lépe uspokojovat vysokou poptávku po našich modelech,“ říká Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda AUTO zodpovědný za výrobu a logistiku. „Především se však připravujeme v Mladé Boleslavi na náběh nové generace vozu Fabia. Postupujeme přesně podle časového harmonogramu, abychom mohli spustit výrobu našeho nejnovějšího modelu včas a ve špičkové kvalitě,“ říká Oeljeklaus.

  • Škoda naplno připravuje náběh nového vozu Fabia
  • Škoda naplno připravuje náběh nového vozu Fabia
  • Škoda naplno připravuje náběh nového vozu Fabia
  • Škoda naplno připravuje náběh nového vozu Fabia
  • Škoda naplno připravuje náběh nového vozu Fabia