škoda octavia g-tec: 20 vozů pro české radiokomunikace | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Octavia G-Tec: 20 vozů pro České Radiokomunikace

Škoda Octavia G-Tec: 20 vozů pro České Radiokomunikace

29.07.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Dlouhodobé partnerství Škoda Auto a Českých Radiokomunikací pokračuje dodávkou 20 vozů Škoda Octavia G-Tec . Je to první dodávka modelu Octavia s pohonem na CNG velkoodběrateli. Od začátku prodeje v červnu tohoto roku se pro model Octavia G-Tec rozhodlo již takřka 400 zákazníků.

České Radiokomunikace se staly prvním velkoodběratelem, který se rozhodl pro ekologickou mladoboleslavskou novinku Škoda Octavia G-Tec. V prostorách Českých Radiokomunikací byla předána flotila prvních dvaceti vozů, čímž obě firmy i autorizovaný prodejce Auto Podbabská navazují na úspěšnou dlouhodobou spolupráci.

 

„Jsme potěšeni, že České Radiokomunikace, lídr v poskytování digitální infrastruktury, se rozhodl pokračovat ve více než deset let trvající spolupráci se značkou Škoda AUTO,“ říká Luboš Vlček, šéf prodejní organizace Škoda Auto Česká republika.

 

„V posledních pěti letech dodala Škoda Auto Českým Radiokomunikacím přes 280 vozidel. Jsme proto rádi, že se České Radiokomunikace dneškem stávají prvním velkoodběratelem v České republice, který bude provozovat flotilu vozů Škoda Octavia G-Tec s pohonem na stlačený zemní plyn. Zájem o model Octavia G-Tec nás velmi mile překvapil, a již nyní mohu s potěšením říci, že další dodávky významným firemním zákazníkům budou následovat. Octavia G-Tec totiž představuje nejen progresivní a ekologický přístup k firemní mobilitě, ale je také nedílnou součástí strategií trvale udržitelného rozvoje,“ dodává Luboš Vlček.

 

„Těší nás, že automobilka Škoda Auto přišla s pohonem CNG i v modelové řadě Octavia. Získáme tak spolehlivé a úsporné automobily ohleduplné k životnímu prostředí a zároveň můžeme podpořit českou značku,“ uvedl ředitel Českých Radiokomunikací Martin Gebauer.

 

„U nových vozů na CNG počítáme se 40% úsporou výdajů za pohonné hmoty. Vzhledem k tomu, že v současnosti spotřebujeme měsíčně bezmála 23 tisíc litrů pohonných hmot, nejedná se o zanedbatelnou částku. V horizontu tří let plánujeme vyměnit za automobily s pohonem na CNG naprostou většinu našeho vozového parku,“ vysvětluje Martin Gebauer.

 

České Radiokomunikace provozují flotilu takřka 180 vozů, s výjimkou speciálních vozidel jde ve více než 90 % případů o vozy značky Škoda.

 

Škoda Octavia G-Tec je vybavena přeplňovaným zážehovým motorem 1,4 TSI o výkonu 81 kW (110 k), který je konstruován pro spalování zemního plynu a benzinu. Paket G-Tec zahrnuje prvky jako je systém start-stop a rekuperace brzdné energie. Se spotřebou 5,4 m3 (3,5 kg) zemního plynu na 100 km, ujede Škoda Octavia G-Tec při provozu čistě na CNG 410 km, přičemž emise CO2 dosahují pouze 97 g/km. Při provozu na benzin činí dojezd 920 km, kombinovaný dojezd tak je 1330 km.