škoda octavia poprvé ve verzi sportline | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Octavia poprvé ve verzi SportLine

Škoda Octavia poprvé ve verzi SportLine

10.04.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda rozšiřuje verze čtvrté generace modelu Octavia o dynamický SportLine, řadící se mezi výbavu stupně a vrcholnou sportovní verzi RS.
Exteriér Škody Octavia SportLine je charakteristický černými prvky známými z verzí SportLine ostatních modelových řad značky Škoda - specifickým předním spoilerem, rámečkem přední masky a nápisem na dveřích zavazadlového prostoru. Karoserie liftback má navíc na pátých dveřích černý lesklý spoiler. Na zadním difuzoru, rovněž v černé lesklé barvě, je chromovaná lišta. Octavia SportLine je standardně vybavena 17“ černými leštěnými koly z lehké slitiny, za příplatek lze objednat 18“ kola lakovaná v černé metalíze či exkluzivně pro SportLine dostupná 19“ černá leštěná kola z lehké slitiny.
 
Pohon předních nebo všech kol
Octavia SportLine je k dispozici se zážehovými i vznětovými motory a ve verzi s pohonem na zemní plyn (CNG), také s plug-in a mild-hybridním systémem a s pohonem předních nebo všech kol.
 
Zážehový motor 1,5 TSI/110 kW (150 PS) lze za příplatek objednat se sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG a s mild-hybridním pohonem, zatímco motor 2,0 TSI/140 kW (190 PS) s automatickou převodovkou DSG je dostupný s pohonem všech kol. Výkon verze Octavia iV SportLine s plug-in hybridním pohonem je 150 kW (204 PS) a verze G-Tec s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG) má 96 kW (130 PS). Turbodiesely 2,0 TDI nabízejí výkon 85 kW (115 PS) nebo 110 kW (150 PS). Obě lze na přání vybavit i automatickou převodovkou DSG a výkonnější verzi 110 kW je možné objednat také s pohonem všech kol.
 
Adaptivní podvozek DCC, dostupný za příplatek, nabízí 15 stupňů nastavení v rozmezí od komfortního po sportovní a průběžně přizpůsobuje charakteristiku tlumení. Mezi bezpečnostní prvky na přání patří proaktivní ochrana cestujících včetně senzoru převrácení vozu, inovativní asistenční systémy, jako antikolizní asistent nebo asistent při odbočování, a nový centrální airbag mezi předními sedadly.
 
Interiér
Interiér vychází z výbavového stupně Style. Sportovní sedadla mají integrované hlavové opěrky a jsou potažena prodyšným čalouněním ThermoFlux. Multifunkční sportovní tříramenný volant má plaketku SportLine.

  • Škoda Octavia poprvé ve verzi SportLine
  • Škoda Octavia poprvé ve verzi SportLine
  • Škoda Octavia poprvé ve verzi SportLine
  • Škoda Octavia poprvé ve verzi SportLine