škoda octavia v nové podobě | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Octavia v nové podobě

Škoda Octavia v nové podobě

01.11.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda upravila podobu svého nejprodávanějšího modelu. Octavia ve verzi liftback i ve verzi kombi od konce roku přijde do prodeje s nově tvarovanou přídí i zádí, moderními asistenčními systémy, infotainmentem s displejem ve skleněném designu a konektivitou zahrnující i Škoda Connect.
Škoda Octavia je s odstupem neprodávanějším modelem české automobilky. Za 20 let od představení prvního novodobé generace v roce 1996 se pro některou z verzí tohoto modelu rozhodlo pět milionů zákazníků. Za první pololetí 2016 byla Octavia na 9. příčce v žebříčku nejprodávanějších aut v Evropě. S výrazně přepracovanou podobou modelu Octavia chce značka Škoda pokračovat v dosavadních úspěších a dále posilovat svou pozici na světových trzích.
 
Linie modernizované Octavie jsou ostřejší zejména v oblasti přídě se dvěma dvojicemi světlometů, což vozu dodává nový čtyřoký výraz. Na přání mohou být hlavní světlomety s technologií Full LED.
 
Nabídka prostoru se nemění u liftbacku ani kombi. Zavazadlový prostor liftbacku má 590 l, u kombi 610 l. Sklopením zadních opěradel se zvětší na 1580 l resp. 1740 l. Pro kombi je na přání k dispozici i elektricky ovládané víko zavazadelníku. Nemění se samozřejmě ani uspořádání podvozku Octavie.
 
Pět motorů TSI a čtyři TDI má zdvihový objem v rozmezí od 1,0 do 2,0 l a výkony od 63 kW (84 k) do 135 kW (184 k). Vedle přímo řazených převodovek jsou v nabídce i šesti- nebo sedmirychlostní dvouspojkové DSG. Pro motory 1,8 TSI a 2,0 TDI lze volit i pohon všech kol 4×4. Na přání dodávaný systém Dynamic Chassis Control (DCC) umožňuje měnit charakteristiky posilovače řízení a tlumičů v režimech Comfort, Normal a Sport.
 
S modernizací se do Octavie dostávají i nové systémy infotainmentu. Všechny čtyři - Swing a Bolero a navigační systémy Amundsen a Columbus - mají nově kapacitní displeje ve skleněném designu, které reagují na lehký dotyk. Špičkový systém Columbus s displejem 9,2“ disponuje WLAN-hotspotem a na přání i modulem pro SIM-kartu s rychlostí LTE pro superrychlé připojení k internetu.
 
Novinkou v oblasti asistenčních systémů je asistent pro jízdu s přívěsem Tow Assist, usnadňující couvání soupravy. Systém Frontassist doplnila prediktivní ochrana chodců a parkovací asistent se představí ve zdokonalené verzi. Systémy Blind Spot Detect a Rear Traffic Alert pomocí radaru v zádi jistí vůz při přejíždění z pruhu do pruhu. Rear View Camera zabírá bezprostřední okolí vozu.
 
Škoda Octavia nově umožňuje získat i soubor služeb Škoda Connect, které se dělí na Infotainment Online a Care Connect. Care Connect je k dispozici ve všech výbavových variantách kromě verze G-Tec na zemní plyn.
 
Nové prvky výbavy jsou mj. i vyhřívaný věnec volantu, sklopné stolky na zadní straně předních opěradel, držáky nápojů usnadňující otevírání PET-lahví a u kombi vyjímatelná svítilna v zavazadlovém prostoru.
 
Přepracovaná Škoda Octavia ve verzích liftback a kombi se začne dodávat počátkem roku 2017, ale už v závěru roku 2016 bude možné tyto vozy objednávat.
  • Škoda Octavia v nové podobě
  • Škoda Octavia v nové podobě
  • Škoda Octavia v nové podobě
  • Škoda Octavia v nové podobě
  • Škoda Octavia v nové podobě
  • Škoda Octavia v nové podobě
  • Škoda Octavia v nové podobě
  • Škoda Octavia v nové podobě