škoda představí model enyaq iv živě i virtuálně | Aktuality | autoweek.cz

Škoda představí model Enyaq iV živě i virtuálně

Škoda představí model Enyaq iV živě i virtuálně

25.08.2020 | | Aktuality

Škoda s virtuální živě přenášenou světovou premiérou modelu Enyaq iV představí nový online-formát, kde 360° kamery divákům zprostředkují dojem, že jsou osobně na místě.
Model Enyaq iV představuje pro značku Škoda velký krok v realizaci její strategie elektromobility. Tomu odpovídají i nové formáty, které Škoda využívá při představení vozu. Světová premiéra nového modelu Škoda Enyaq iV se uskuteční 1. září 2020 v 19 hodin hned dvojí formou. Souběžně s klasickou akcí v Praze se světová premiéra prvního čistě elektrického SUV poprvé odehraje i ve formě nově koncipované online-prezentace.
 
Tímto způsobem se mohou odhalení prvního sériového modelu české automobilky na bázi modulární elektrifikované platformy (MEB) koncernu Volkswagen živě zúčastnit i fanoušci značky Škoda z celého světa. Protože se pro virtuální prezentaci modelu používají individuálně ovladatelné 360°  kamery, budou mít pocit, jako by seděli přímo v sále.
 
Před živým přenosem prezentace modelu a po něm se diváci budou moci pohybovat po virtuálním pavilonu Škoda. V digitálním showroomu bude možné si ze všech úhlů prohlédnout nejprve studii Škoda Vision iV a později i vůz Enyaq iV. Kromě rozhovorů ve studiu budou ve Škoda Cinema k vidění také videa ze všech oblastí činnosti automobilky. Diváci si navíc v digitálním showroomu budou moci prohlédnout i vybrané modely ze 125leté historie podniku.
 
Virtuální pavilon s různými světy značky Škoda
Před světovou premiérou vozu Škoda Enyaq iV a po ní se budou moci všichni návštěvníci pohybovat po virtuálním pavilonu Škoda. V digitálním showroomu bude nejprve stát studie Vision iV, jejímž prostřednictvím poskytla značka Škoda konkrétní pohled na řadu prvků svého prvního SUV s čistě elektrickým pohonem. Po konci prezentace bude v showroomu vystaven také Enyaq iV. Díky 360° záběru si návštěvníci budou moci obě vozidla prohlédnout ze všech stran. K oběma vozům bude připraven rozsáhlý informační materiál ke stažení.
 
Ve studiu budou také probíhat rozhovory s experty. Poté, co se divák vydá do studia, kde rozhovory probíhají, může si opět pomocí 360° kamery prohlédnout celé prostředí studia. V době 20 minut před a po odhalení modelu Enyaq iV tu moderátoři budou probírat zajímavá témata, týkající se značky Škoda. Prostřednictvím sociálních sítí automobilky budou mít diváci také možnost zasílat své dotazy.
 
V sekci Škoda Cinema si návštěvníci v digitálním showroomu budou moci prohlédnout vybrané modely ze 125leté historie podniku. V galerii bude kromě modelů 1000 MB, 640 Superb, 1101 Tudor a L&K S také Rapid Six a Škoda Popular Monte Carlo. V showroomu bude možné si vozy prohlédnout ze všech úhlů. Na opačné straně získá divák exkluzivní informace o Tour de France, kterou Škoda jako oficiální hlavní partner podporuje už 17 let.
 
Digitální přístup od 18:40 hodin
Stejně jako hosté prezentace v Praze se i návštěvníci digitálního eventu mohou dle vlastního uvážení rozhodnout, v jakém pořadí si jednotlivé části prohlédnou. Výjimkou je pouze livestream, přenášený od 19.00 hodin. Návštěvníci na něj budou upozornění minutu před jeho začátkem.
 
Virtuální pavilon bude přístupný už 20 minut před prezentací a prohlédnout si ho bude možné i dvě hodiny po akci.
 
Cesta k účasti na virtuální premiéře modelu Škoda Enyaq iV je jednoduchá: pomocí odkazů na kanálech společnosti Škoda Auto na sociálních sítích Facebook a Twitter nebo na Škoda Storyboardu (www.skoda-storyboard.com) se zájemci dostanou na hlavní stránku virtuální prezentace. Po krátké systémové kontrole použitého zařízení a kontrole aktuálnosti internetových prohlížečů Chrome, Firefox nebo Safari bude možný bezplatný a neomezený přístup.
 
Živě bude přístup možný na https://skoda-virtual-event.com nebo v kanálech automobilky Škoda na sociálních sítích 1. září 2020 od 18:40 hodin.