škoda představila citigo cng green tec | Aktuality | autoweek.cz

Škoda představila Citigo CNG Green tec

Škoda představila Citigo CNG Green tec

05.10.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

První vůz značky Škoda Citigo CNG Green tec poháněný zemním plynem se představil jako předsériový model v rámci večera představujícího ekologické projekty vzniklé s podporou E.ON a automobilky Škoda.

 

Účastníci a hosté slavnostního večera Produktové IN.OVACE se jako první seznámili s novým vozem Škoda Citigo CNG Green tec.  Škoda Auto v rámci udělování ekologických cen E.ON Energy Globe Award české veřejnosti poprvé představila svůj malý vůz s pohonem na stlačený zemní plyn v podobě předsériového vozu.

Iniciativa ‚Produktové IN.OVACE‘, která je součástí ekologické ceny, chce upozornit na zajímavé nápady nebo produkty z České republiky, které se dostaly do užšího výběru pro udělení ocenění. Škoda je generálním partnerem ceny ‚E.ON Energy Globe Award ČR‘ i poprvé vypisované iniciativy ‚Produktové IN.OVACE‘.V letošním roce se do soutěže přihlásilo 165 projektů.

Citigo CNG Green tec je vůbec prvním modelem značky Škoda poháněný stlačeným zemním plynem (CNG, tj. Compressed Natural Gas). Citigo CNG Green tec dosahuje emisí 79 g CO2/km. Tuto nízkou hodnotu umožňuje kombinace paliva CNG s technologií Škoda Green tec zahrnující prvky, jako jsou systém Start-Stop, rekuperace brzdné energie a pneumatiky se sníženým valivým odporem. Městský vůz s motorem o výkonu 50 kW (68 k) spotřebuje 2,9 kg CNG/100 km. Dojezd vozu činí 550 km, z toho 350 km na plyn a 200 km na benzin z přídavné nádrže, kterou je vůz rovněž vybaven).
„Tento večer inovací je tím správným místem pro předpremiéru vozu Citigo CNG Green tec,“ řekl Petr Pečenka, ředitel Škoda Auto Česká republika. „Citigo CNG Green tec stanovuje - stejně jako představené projekty - nová měřítka v ochraně životního prostředí a přírodních zdrojů. V málokterém jiném voze této třídy je možné cestovat tak pohodlně, bezpečně a zároveň ekologicky.“
Škoda Auto vůz Citigo CNG Green tec věnovala jako hlavní cenu pro celkového vítěze E.ON Energy Globe Award a vítězům všech sedmi kategorii zapůjčí po jednom voze Citigo s pohonem na zemní plyn na dobu jednoho roku zdarma. Další vůz Škoda Citigo CNG je určen jednomu vylosovanému účastníkovi hlasování o vítězných projektech v jednotlivých kategoriích.

  • Škoda představila Citigo CNG Green tec
  • Škoda představila Citigo CNG Green tec
  • Škoda představila Citigo CNG Green tec
  • Škoda představila Citigo CNG Green tec