škoda scala nabídne virtuální kokpit | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Scala nabídne Virtuální kokpit

Škoda Scala nabídne Virtuální kokpit

07.11.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nový kompaktní model přichází se zcela novým konceptem interiéru. Na přání dodávaný Virtuální kokpit i systémy infotainmentu poskytnou největší displej ve třídě. Světová premiéra modelu Škoda Scala proběhne 6. prosince 2018 v Tel Avivu.
Designová skica poodhaluje podobu interiéru nového modelu Škoda Scala. Nový hatchback bude mít světovou premiéru 6. prosince 2018 v Tel Avivu.

Nový koncept interiéru sleduje směr, který naznačila studie Škoda Vision RS se zcela nově řešenou přístrojovou deskou. Poprvé bude ve voze značky Škoda použita nejnovější generace infotainmentu s volně stojícím displejem umístěným vysoko na přístrojové desce v zorném poli řidiče.
 
Virtuální kokpit
Za příplatek dodávaný Virtuální kokpit nabídne největší displej ve třídě - s uhlopříčkou 10,25“. Konfigurovatelný, na přání dodávaný Virtuální kokpit řidiči nabízí pět různých zobrazení. Systémy infotainmentu vycházejí z nejnovější generace modulární stavebnice MIB.
 
Dotykový displej o velikosti až 9,2“ je vyvýšený a zvýrazněný designovou linií, která odráží obrys kapoty a pod displejem zároveň vytváří ergonomickou oporu zápěstí, usnadňující ovládání dotykového displeje. Měkčený povrch přístrojové desky s velkoplošnými dekory, podobně jako výplně dveří, mají novou, specifickou úpravu povrchu, která napodobuje krystalickou strukturu. Jde o prvek interiéru, který bude nyní pro vozy značky Škoda typický.
 
Vždy on-line
Díky nové generaci mobilních online-služeb Škoda Connect mohou cestující vůz zamykat a odemykat pomocí mobilního telefonu a aktualizovat software infotainmentu nebo navigační mapu na dálku. Jako první model značky Škoda budou všechny verze vozu Scala vždy online.
 
Příjemný dojem prostornosti modelu Škoda Scala dodává barevné kontrastní obšití potahů sedadel, resp. ambientní osvětlení, u něhož lze volit mezi bílým a červeným světlem, případně několika teplými odstíny. Čalounění sedadel je na přání z ušlechtilého mikrovlákna Suedia.
 
Vedle nových dekorů a ušlechtilých materiálů se Škoda Scala díky dlouhému rozvoru náprav 2649 mm vyznačuje prostorností se zavazadlovým prostorem s objemu 467 l, po sklopení opěradel zadních sedadel naroste až na 1410 l. Cestující na zadních sedadlech mají před koleny 73 mm volného místa jako v modelu Škoda Octavia a prostor nad zadními sedadly je s 982 milimetry nejlepší hodnotou mezi srovnatelnými vozy.

Pohled designéra
Šéfdesignér interiéru nového modelu Škoda Scala Dimitrios Darkoudis k řešení vozu Škoda Scala uvedl:.
 
 „Model Scala je prvním produkčním vozem značky Škoda, který uvnitř vyznává nový, dynamický a symetrický styl, inspirovaný tvarem naší masky chladiče. Atraktivní design interiéru perfektně doplňuje svěží, ještě více emocionální exteriér."
 
"Simply Clever interiér nového vozu Scala je pro značku Škoda velkým krokem vpřed a jeho hlavním znakem je digitální část rozhraní HMI. Obzvlášť se mi líbí hlavní křivka palubní desky, jež přirozeně vytváří místo pro nový, samostatně stojící displej a zároveň poskytuje ergonomickou podporu, o níž si můžete pohodlně opřít ruku a přesně ovládat dotykový displej."
 
"Dále mám rád způsob, jakým je volně stojící dotykový displej zkombinován s naším nejnovějším Virtuálním kokpitem, který nahrazuje klasický sdružený panel přístrojů před řidičem digitálním displejem. Jsem také mimořádně hrdý na krásně tvarovaná a pohodlná sedadla, která dělají z interiéru velmi příjemné místo.“
 
 „Zákazníci se mohou těšit na skvělé spojení Simply Clever prvků, emocí a pokročilé digitální techniky, které nabízí zcela novou úroveň uživatelského pohodlí v čím dál komplikovanějším digitálním světě,“ popisuje Darkoudis výhody nového modelu.
 
  • Škoda Scala nabídne Virtuální kokpit
  • Škoda Scala nabídne Virtuální kokpit
  • Škoda Scala nabídne Virtuální kokpit
  • Škoda Scala nabídne Virtuální kokpit
  • Škoda Scala nabídne Virtuální kokpit