podpora dětí s autismem a dětskou mozkovou obrnou | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Podpora dětí s autismem a dětskou mozkovou obrnou

Podpora dětí s autismem a dětskou mozkovou obrnou

01.02.2018 | | Tiskové zprávy

Kia zhodnotila osmý rok spolupráce s Nadací Naše dítě a rozšířila oblast podpory. Za uplynulý rok 2017 darovala automobilka Kia Nadaci Naše dítě 461 550 korun, což je nejvíce v osmileté historii spolupráce. Většina prostředků směřovala přímo na pomoc konkrétním rodinám.
Již osmým rokem pomáhá společnost Kia Motors Czech spolu s Nadací Naše dítě tam, kde je to nejvíce potřeba. V rámci této spolupráce putuje padesátikoruna z každého prodaného auta na projekty nadace určené především na pomoc rodinám s autistickými dětmi a nyní nově i na děti postižené dětskou mozkovou obrnou.
 
Při rostoucích prodejích značky Kia, které za rok 2017 dosáhly 9 231 aut, tak nadace obdržela 461 550 korun, což je nejvíce v dosavadní historii kooperace. Za celou dobu spolupráce již Kia přispěla na pomoc ohroženým dětem více než 1,8 milionem korun, které nadace využila na podporu již více než 60 projektů.
 
„Činnosti Nadace Naše dítě si velmi vážíme. Ochotně pomáhá tam, kde je třeba, a výrazně tak přispívá k tomu, aby příběhy dětí s různými formami handicapu byly o něco veselejší. Máme proto velkou radost z toho, že s růstem značky KIA na českém trhu, roste i částka, kterou můžeme nadaci podpořit. Po vzájemné dohodě jsme se rozhodli pokračovat v podpoře rodin s autistickými dětmi a organizací, které jim pomáhají. Zároveň silně vnímáme problémy rodin s dětmi postiženými dětskou mozkovou obrnou, proto jsme se rozhodli část prostředků věnovat také na individuální žádosti těchto rodin,“ říká PR manažerka Kia Motors Czech Kateřina Jouglíčková.
 
„Spolupráce se značkou Kia je pro nás velmi důležitá, především proto, že je dlouhodobá a že můžeme předem odhadnout, kolik prostředků budeme díky Kia a jejím zákazníkům mít k dispozici. Bohužel žádostí rodičů o pomoc a podporu dětí s autismem a dětskou mozkovou obrnou stále přibývá. Za první pololetí roku 2017 se na nás s prosbou obrátilo 18 rodin s takto postiženými dětmi. Jsme proto velmi rádi, že se Kia vydala cestou menší pomoci většímu počtu konkrétních rodin, která není tak mediálně zajímavá jako velké jednorázové dary,“ říká prezidentka Nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová.
 
Díky společnosti Kia bylo v roce 2017 podpořeno osm vybraných rodin. Pomoc obdržela například sedmiletá autistická dvojčátka Jiříček a Tomášek, kteří obdrželi 70 000 korun na komunikační terapii, a tříletá holčička s dětskou mozkovou obrnou, která získala 45 622 korun na speciální kočárek a polohovací židličku.
 
Automobilka Kia s Nadací Naše dítě spolupracuje již od roku 2009. Zlom ve vzájemné spolupráci nastal v roce 2014, kdy byl spuštěn společný projekt „Já a Kia pomáháme dětem“. Každý nově prodaný vůz je vybaven samolepkou, která potvrzuje, že Kia za každého zákazníka prostřednictvím koupě nového vozu přispěla padesáti korunami právě na podporu znevýhodněných dětí. Automobilka přitom předává nadaci finanční prostředky pravidelně 2x ročně, v červenci a lednu.