škoda scala monte carlo se představí ve frankfurtu | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Scala Monte Carlo se představí ve Frankfurtu

Škoda Scala Monte Carlo se představí ve Frankfurtu

03.09.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda rozšiřuje nabídku verzí svého nového kompaktního modelu Scala o vrcholnou výbavovou linii Monte Carlo. Svými černými prvky a černým nápisem Škoda na zádi dodává modelu Scala sportovnější charakter.
Premiéra modelu Škoda Scala Monte Carlo proběhne na autosalonu IAA ve Frankfurtu ve dnech 10. až 22. září 2019. K zákazníkům se první vozy dostanou ve čtvrtém čtvrtletí roku 2019. Bude k dispozici se všemi motory dodávanými pro tuto modelovou řadu.
 
Sportovní lifestylové varianty kompaktních modelů značky Škoda nesou tradičně označení Monte Carlo hlásící se ke sportovní tradici značky. Černé prvky a velká kola černá 17“, volitelně 18“, z lehkých slitin jsou odkazem na úspěšné soutěžní vozy. Tyto verze cíleně oslovují mladší skupinu zákazníků, která oceňuje sportovní charakter a emocionální, stylový design.
 
Rámeček výrazné mřížky chladiče mezi Bi-LED světlomety je u Scaly Monte Carlo vyveden v lesklé černé barvě, černé jsou také části přepracovaného předního spoileru a nápis Škoda na pátých dveřích, kryty vnějších zpětných zrcátek a prahy.
 
K sériové výbavě modelu Škoda Scala Monte Carlo patří zatmavená zadní okna Sunset, panoramatická střecha a prodloužené sklo pátých dveří včetně černého střešního spoileru. Sportovní vzhled doplňuje černý zadní difuzor, černé nápisy a zadní světla Top-LED s animovaným ukazatelem směru jízdy.
 
Interiér oživují sportovní sedadla s integrovanými hlavovými opěrkami a prvky obšité kůží. Speciální design mají také dekorační lišty a přístrojová deska. Multifunkční sportovní volant je potažený perforovanou kůží a obšitý červeným ozdobným stehem, stejně jako hlavice řadicí páky a madlo páky ruční brzdy. Sportovní vzhled interiéru doplňují kryty pedálů v hliníkovém designu.