škoda scala: nástupce modelu rapid spaceback | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Scala: nástupce modelu Rapid Spaceback

Škoda Scala: nástupce modelu Rapid Spaceback

16.10.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Po první siluetě Škoda zveřejnila jméno nového kompaktního modelu - Škoda Scala. Již brzy v nabídce vystřídá hatchback Rapid Spaceback. Přinese nejen nový styl design a změněné pojetí interiéru, ale s platformou MQB-A0 i nejmodernější dostupnou techniku - stejně jako připravované malé SUV.
S modelem Scala Škoda představí nový emocionální design exteriéru i interiéru poprvé v sériovém provedení. Toto pojetí design bylo představeno na autosalonu v Paříži v podobě studie Vision RS, konceptu vozu s profilem odpovídajícím novému modelu Scala. S novým modelem učinila česká značka velký krok i po technické stránce, když díky použití koncernové modulární platformy MQB-A0 nabídne inovativní prvky výbavy, které byly dosud běžné jen ve vozech vyšších tříd.
 
Jako první model značky Škoda v Evropě bude mít Scala uprostřed pátých dveří namísto loga značky nápis Škoda, což je řešení vyzkoušené na konceptu Vision X.
 
Škoda Scala bude veřejnosti představena v závěru tohoto roku.
 
Bernhard Maier, předseda představenstva společnosti Škoda Auto, zdůrazňuje: „S novým modelem Škoda Scala otevřeme další kapitolu ve třídě kompaktních vozů značky Škoda. Jedná se o zcela nově vyvinutý vůz, který v této třídě stanoví nové standardy v oblasti technologií, bezpečnosti a designu. Jsme přesvědčeni o tom, že Scala má nejlepší šance k tomu, aby pro značku Škoda nově definovala segment A.“
 
Už na autosalonu v Ženevě Škoda představí další model, vyvíjený s využitím platformy MQB-A0. Tentokrát půjde o malé SUV, jehož podobu předznamenala studie Vision X. Vůz s rozvorem náprav 2645 mm bude příbuzný s Volkswagenem T-Cross a Seatem Arona a spolu s modelem Scala se postaví vozům jako jsou Peugeot 2008 nebo Hyundai Kona. Podle dostupných informací nebude mít malé SUV Škoda v nabídce pohon všech kol, i když jeho použití platforma MQB-A0 umožňuje. O verze 4x4 je v tomto segmentu mezi kupujícími zcela minimální zájem.
  • Škoda Scala: nástupce modelu Rapid Spaceback
  • Škoda Scala: nástupce modelu Rapid Spaceback
  • Škoda Scala: nástupce modelu Rapid Spaceback