škoda scala vstupuje na trh s cenou od 369 900 kč | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Scala vstupuje na trh s cenou od 369 900 Kč

Škoda Scala vstupuje na trh s cenou od 369 900 Kč

18.01.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda Scala 1,0 TSI/70 kW, 5 MP Ambition přijde na český trh se základní cenou 369 900 Kč. Základní provedení vozu ale bude k dispozici až ve druhém čtvrtletí 2019. Uvedení vozu na trh se plánuje na duben roku a první vozy dorazí k zákazníkům počátkem května 2019.
Škoda Scala vstupuje na domácí trh v České republice. Uvedení vozu na trh se plánuje v dubnu letošního roku a první vozy dorazí k zákazníkům počátkem května 2019. Počínaje dnešním dnem už ale všichni autorizovaní obchodní partneři značky Škoda v ČR přijímají zákaznické objednávky. Zájemci si mohou sestavit individuální konfiguraci dle vlastních preferencí v novém Škoda Car Configurátoru. Ještě před zveřejněním ceníků hlásí autorizovaná obchodní síť Škoda v ČR téměř 1000 závazných rezervací modelu Scala.
 
„Věříme, že tato nová interpretace tradičních předností vozů Škoda zaujme nejen jejich dosavadní majitele, ale osloví i nové zákazníky. V průběhu letošního roku, tj. v náběhové fázi modelu, bychom s přispěním naší autorizované obchodní sítě rádi realizovali 10 000 závazných objednávek českých klientů,“ říká ředitel Škoda Auto Česká republika Luboš Vlček.
 
Základní cena vozu Škoda Scala se zážehovým motorem 1,0 TSI/70 kW, pětirychlostní přímo řazenou převodovkou a výbavovým stupněm Ambition bude 369 900 Kč. Tato verze ovšem bude k dispozici až ve druhém čtvrtletí letošního roku.
 
Vstupní specifikací se stává výbavový stupeň Ambition. Jeho standardní výbava vozu zahrnuje např. klimatizaci, tempomat, LED přední a zadní svítilny, mlhové světlomety, 16″ ocelová kola, palubní počítač Maxidot, infotainment Swing s 6,5″ barevným dotykovým displejem a Bluetooth nebo elektricky nastavitelná vnější zpětná zrcátka s vyhříváním. Dále je zde standardně dodávaný světelný asistent s funkcí automatického zapínání potkávacích světel, asistent rozjezdu do kopce, asistent hlídání jízdního pruhu (tzv. Lane Assist) a systém sledování prostoru před vozem (tzv. Front Assist) s funkcí nouzového brždění a detekcí chodců. Základní provedení vozu ve výbavě Ambition je možné kombinovat se zážehovým motorem 1,0 TSI/85 kW (doporučená prodejní cena 394 900 Kč) nebo s turbodieselem 1,6 TDI/85 kW (za příplatek 40 000 Kč), v obou případech se šestirychlostní přímo řazenou převodovkou.
 
Nejvyšší výbavový stupeň Style přidává navíc 17″ kola z lehké slitiny, Bi-LED přední světlomety s funkcí adaptivního svícení a přisvěcováním při odbočování, TOP LED zadní svítilny s animovaným ukazatelem směru jízdy, automatickou dvouzónovou klimatizaci Climatronic, infotainment Bolero s 8″ barevným dotykovým displejem, osmi reproduktory a funkcí SmartLink+ umožňující zobrazení mobilního zařízení na centrálním displeji vozidla. Dále např. multifunkční volant, světelný a dešťový asistent, ambientní osvětlení interiéru, startovací tlačítko Easy Start, zadní parkovací senzory, vyhřívaná přední sedadla, vyhřívané trysky ostřikovačů a mnoho dalších prvků. V tomto případě cena začíná na částce 449 900 Kč pro 1,0 TSI/85 kW resp. 489 900 Kč za 1,6 TDI/85 kW. Příplatek za sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG činí 40 000 Kč. Exkluzivně ke specifikaci Style, mohou klienti objednávat i zážehový motor 1,5 TSI/110 kW s aktivním řízením deaktivace válců ACT v kombinaci se sedmistupňovou převodovkou DSG za 524 900 Kč.
 
V závěrečné fázi roku 2019 se nabídka rozroste o motor 1,0 G-Tec/66 kW spalující stlačený zemní plyn (CNG) v kombinaci se šestirychlostní přímo řazenou převodovkou.
 
V nabídce prvků příplatkové výbavy jsou např. Sportovní podvozek s volitelnou tuhostí tlumičů za 12 000 Kč nebo Virtuální kokpit, který má displej o velikosti 10,25”, za 10 900 Kč. Model Scala jako první vůz značky Škoda disponuje nejnovějším infotainment systémem 3. generace, který se bude postupně rozšiřovat i do dalších modelů značky Škoda. K dispozici jsou také nové online služby z portfolia Škoda Connect.
 
K dispozici jsou rovněž předplacené servisní balíčky. Paket Mobilita Plus, skládající se z prodloužené tovární záruky na 5 let nebo 100 000 km a rozšířené záruky mobility v tomtéž rozsahu, lze pořídit za 2000 Kč. Základní servisní péči Standard, zahrnující předepsané servisní úkony včetně výměny oleje, filtrů a zapalovacích svíček, je možné předplatit od 16 900 Kč. Rozšířená varianta Plus od 32 800 Kč přidává servisní úkony vedoucí k zajištění provozuschopnosti po ukončení základní záruky, Škoda Originální náhradní díly a práci nutnou k jejich výměně při běžném opotřebení obvyklým užíváním vozu i prodloužení záruky mobility, dezinfekci klimatizace a kontrolu vozidla před STK.
 
Pro nový model Scala bude u autorizovaných prodejců značky a na Škoda E-shopu během uvedení modelu na trh připravena nabídka Škoda Originálního příslušenství, například sortiment nosičů jízdních kol či lyží, střešních nosičů a střešních boxů.
 
  • Škoda Scala vstupuje na trh s cenou od 369 900 Kč
  • Škoda Scala vstupuje na trh s cenou od 369 900 Kč
  • Škoda Scala vstupuje na trh s cenou od 369 900 Kč
  • Škoda Scala vstupuje na trh s cenou od 369 900 Kč