škoda si vede úspěšně ve fleetovém prodeji | Aktuality | autoweek.cz

Škoda si vede úspěšně ve fleetovém prodeji

Škoda si vede úspěšně ve fleetovém prodeji

23.06.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda má po celé republice 37 fleetových center. Za prvních pět měsíců roku 2016 prodala česká automobilka velkoodběratelům více než 18 000 vozů.
Během prvních pěti měsíců letošního roku fleetoví zákazníci odebrali více než 18 000 vozů Škoda, což představuje proti stejnému období loňského roku více než 30% nárůst a současně to je 47,9% z celkového počtu všech vozů prodaných na domácím trhu.
 
„Vozy Škoda se těší značné popularitě mezi flotilovými zákazníky a jejich obliba rok od roku roste. Dodáváme naše vozy jak soukromým firmám, tak i státním a veřejným institucím. Přestože zaznamenáváme stále rostoucí prodejní čísla v absolutních hodnotách, poměr mezi fleetovými a retailovými zákazníky zůstává kolem 50 %. To je velmi důležitý předpoklad růstu založeného na zdravých základech,“ říká vedoucí prodeje Škoda Auto Česká republika Miroslav Bláha.
 
Největší zájem projevili velkoodběratelé o model Škoda Octavia, na který připadlo více než 8000 prodaných kusů. Úspěšně si vedly také modely Fabia, Rapid a Yeti. Největší nárůst v podobě trojnásobného zvýšení prodeje oproti minulému roku dosáhl model Škoda Superb.
 
Největší podíl na tomto dynamickém růstu mají tzv. velké fleety, kam se řadí 179 aktivních zákazníků s odběrem více než 35 nových vozů ročně. Za prvních pět měsíců letošního roku bylo s fleetovými zákazníky podepsáno celkem 981 smluv. To je o 27,7 % více ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. V nich se zavázali k odběru 19 562 nových vozů Škoda, což reprezentuje meziroční nárůst přes 70 %.
 
Speciálně pro potřeby největších odběratelů slouží 37 fleetových center, která jsou umístěna ve všech regionech České republiky. Tato centra realizují více než 2500 prodaných vozů každý měsíc. Kromě toho poskytují další specifické služby zaměřené na potřeby fleetových zákazníků v oblastech předprodejního poradenství, optimalizace vozových parků a nákladů na flotilovou mobilitu, servisu, distribuce Škoda Originálních dílů či flotilového financování a pojištění.
 
Fleetová centra disponují rovněž certifikovanými klempírnami a lakovnami, sortimentem Škoda care produktů s velkoobchodními slevami a dalšími službami.
 
Zákazníci zde mohou využit i služeb speciálně proškoleného akvizičního manažera. Fleetová centra disponují celou řadou předváděcích vozů, jejichž specifikace odpovídá nejčastějším požadavkům velkoodběratelů. V případě potřeby poskytnou zákazníkovi náhradní vůz stejné nebo vyšší třídy. Další výhodou je pro každého velkoodběratele také záruka rychlého příjmu vozů do servisu a stanovení termínu dokončení opravy.