škoda slavia se představila ve velké británii | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Slavia se představila ve Velké Británii

Škoda Slavia se představila ve Velké Británii

18.11.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Žákovský vůz Škoda Slavia, roadster na bázi hatchbacku Scala, se představil během testování britskými novináři na polygonu v Millbrooku.
Škoda Slavia měla britskou premiéru. Zástupci předních britských médií si sedmý žákovský vůz Škoda vyzkoušeli v testovacím polygonu v Millbrooku. Novináře zaujal design, perfektní zpracování a vysoká úroveň detailů tohoto konceptu, jehož základem byla Škoda Scala.
 
Koncept navrhlo a postavilo 31 učňů Středního odborného učiliště strojírenského v Mladé Boleslavi, které je součástí Škoda Academy. Koncept Slavia ukazuje vysokou kvalitu vzdělání, kterou automobilka mladé generaci poskytuje. Projekt žákovských vozů vznikl před šesti lety a od té doby učni každý rok představili nový koncept. Stěžejní myšlenkou projektu žákovských vozů je dát učňům šanci vyvinout a postavit provozuschopný automobil.
 
Testovací polygon v Millbrooku, vzdálený asi 80 kilometrů severně od Londýna, byl dokonalým místem pro exkluzivní testovací jízdy britských novinářů. Zástupci médií mohli sami usednout za volant konceptu Slavia a vyzkoušet si jej na slavné Hill Route, což je 6,5 km dlouhý okruh s množstvím stoupání se sklony od 6,5 % až do 26 %.
 
Rozsáhlý areál testovacího polygonu dovoloval odpovídající rozestupy mezi hosty a dodržení všech ochranných opatření spojených s bojem proti nemoci Covid-19.
 
Vůz Škoda Slavia učni navrhli jako klasický dvoumístný roadster. Jako základ byla použita Škoda Scala. Z kompaktního hatchbacku se po mnoha zásadních konstrukčních změnách karoserie stal otevřený dvoudvéřový vůz, který hodil za hlavu svazující konvence. Koncept Slavia vyzařuje svobodu a bezstarostnost mladé generace. Podrobně zrod tohoto unikátního vozu popisuje magazín Autoservis & mobilita.