škoda superb black crystal | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Superb Black Crystal

Škoda Superb Black Crystal

21.10.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Studie, která září díky hvězdnému prachu (StarDust) je výsledkem umělecké spolupráce se sklárnou Preciosa. Představení unikátní studie Škoda Superb Black Crystal se odehraje v Praze na pražské přehlídce designu a módy Designblok 2015, kde je Škoda Auto počtvrté hlavním partnerem.
Značka Škoda se v letošním roce na pražské přehlídce designu a módy Designblok 2015 opět prezentuje osobitou expozicí. Akce probíhá ve dnech 21. až 27. října 2015 na výstavišti v Praze-Holešovicích. Vedle nového modelu Superb, který se představí v roli oficiálního vozu 17. ročníku této prestižní výstavy, mohou návštěvníci vůbec poprvé obdivovat jedinečnou studii Škoda Superb Black Crystal, zdobenou prvky z křišťálu. Při tvorbě této umělecké interpretace liftbacku Superb se oddělení Škoda Design spojilo s renomovanou českou sklárnou Preciosa, která na jednotlivé křišťálové prvky aplikovala řemeslně náročné postupy.
 
Studií Škoda Superb Black Crystal ukazuje cit designérů značky k detailům. Ve spolupráci s renomovanou sklárnou Preciosa připravili novou interpretaci detailů vozu Superb. Vrcholným prvkem studie jsou jedinečná kola pokrytá takzvaným „hvězdným prachem“ (StarDust). Jedná se o malé krystalky, které pokrývají povrch disku. To studii dodává efektní vzhled. Touto technologií byly ozdobeny také trofeje pro vítěze Tour de France, navržené oddělením Škoda Design. Také loga značky Škoda na přídi i zádi vozu, na kolech a na volantu jsou vyrobena z kvalitního křišťálového skla. Rovněž z křišťálových prvků je vyroben i emblém Laurin & Klement na volantu.
 
„Škoda klade na design svých vozů velký důraz. Na letošním Designbloku ukazujeme příznivcům kvalitního designu náš přístup na novém Superbu. Jeho tvarová čistota a styl se spojují s funkčností v jeden harmonický celek, a vytváří tak silný estetický dojem. Vystavovaná studie Škoda Superb Black Crystal je navíc umocněna českým křišťálem, který působí jako šperk, který se nosí jen pro zvláštní příležitosti,“ říká šéfdesignér značky Škoda Jozef Kabaň.
  • Škoda Superb Black Crystal
  • Škoda Superb Black Crystal
  • Škoda Superb Black Crystal
  • Škoda Superb Black Crystal