škoda superb ještě atraktivnější | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Superb ještě atraktivnější

Škoda Superb ještě atraktivnější

29.05.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Modernizovaný Superb již lze rezervovat u všech autorizovaných partnerů značky Škoda za ještě výhodnějších podmínek než dosud. První plug-in hybridní Superb iV bude možné objednávat v průběhu 3. čtvrtletí letošního roku.
Všichni autorizovaní obchodníci značky Škoda na území České republiky začali přijímat rezervace na modernizovaný model Superb. Z důvodu snížení komplexity produktové nabídky již nebude na českém trhu nabízen dříve základní výbavový stupeň Active.
 
Ceník tak začíná úrovní výbavy Ambition, která byla oproti dosavadní specifikaci obohacena o barevný MaxiDot, LED hlavní světlomety, LED mlhová světla, bezklíčové startování či LED lampičku v zavazadlovém prostoru. Škoda Superb 1,5 TSI/110 kW ACT Ambition začíná na částce 689 900 Kč, což je o 35 000 Kč méně než doposud.
 
Ještě významnější snížení ceny doznal výbavový stupeň Style, jehož výbava byla rozšířena o adaptivní tempomat do 210 km/h, infotainment Amundsen 8“ s navigací, parkovací kameru, bezklíčové startování KESSY s odemykáním i přes zadní dveře nebo převodovku DSG s řazením páčkami pod volantem. S motorem 1,5 TSI/110 kW ACT cena začíná na částce 739 900 Kč, což je o 45 000 Kč méně než dosud.
 
Zájemci o výbavu Sportline ušetří 69 000 Kč za vůz s motorem 2,0 TSI/200 kW, pohonem 4×4 a automatickou převodovkou DSG. V základní výbavě verze Sportline jsou všechny prvky z výbavy Style a navíc například novinka Matrix-LED hlavní světlomety, TOP LED zadní světla s animovanými ukazateli změny směru jízdy nebo elektrické víko zavazadlového prostoru s virtuálním pedálem. To vše zabalené ve známém, ale osvěženém sportovním vzhledu exteriéru a černého interiéru se sportovními sedadly.
 
Vrcholná verze L&K je dražší o 21 000 Kč, ale současně zaznamenala obohacení standardní výbavy v hodnotě 67 000 Kč. Nově je základem verze L&K například ventilace předních kožených sedadel, vyhřívaný volant, virtuální kokpit a z bezpečnostní výbavy mimo jiné asistent jízdy v pruzích (Lane Assist), rozpoznání dopravních značek (Travel Assist), v kombinaci s DSG převodovkou asistent při jízdě v koloně s nouzovým zastavením.
 
Příplatky za karoserii Combi, převodovku DSG a pohon 4×4 zůstávají ve stejné výši jako doposud.
 
Novinkou je verze Škoda Superb Scout, která začíná na částce 1 019 900 Kč za motor 2,0 TDI/140 kW 4×4 s automatickou převodovkou DSG. S motorem 2,0 TSI/200 kW 4×4 s automatickou převodovkou DSG je dostupná za 1 078 900 Kč. Součástí základní výbavy je typický robustní vzhled exteriéru odlišující se od základního provedení úpravou nárazníků, lemů kol, prahů a spodních částí dveří. Interiér se například odlišuje specifickou dekorační lištou s ambientním osvětlením, sedadla s čalouněním Alcantara a nápisem Scout, hliníkovými kryty pedálů či infotainmentem s Off-road obrazovkou (nadmořská výška, kompas a náklon vozu) známou z ostatních SUV modelů.
 
 
Superb iV s plug in hybridním pohonem bude k objednání v třetím čtvrtletí letošního roku. Zážehový agregát 1.4 TSI/115 kW a elektromotor o výkonu 85 kW poskytnou maximální systémový výkon 160 kW (218 k). Dojezd v čistě elektrickém módu činí až 55 km podle WLTP. Akumulátor má kapacitu 13 kWh a lze jej nabít z běžné domácí zásuvky, wallboxu, během jízdy na benzin nebo rekuperací brzdné energie. Superb iV bude k dispozici ve všech aktuálně nabízených výbavových stupních a jeho výroba se v závodě v Kvasinách rozběhne letos na podzim. První plug-in hybrid v historii značky bude uveden na tuzemský trh začátkem roku 2020.
 
Významnou technickou inovaci představují na přání dodávané Matrix-LED hlavní světlomety, které jsou u sériově vyráběného vozu Škoda použity vůbec poprvé. Kromě nich slaví premiéru v sériovém automobilu značky Škoda také prediktivní tempomat, který nově zpracovává kromě údajů kamery v čelním skle i data z navigačního systému a s předstihem upravuje rychlost třeba před zatáčkou nebo před rychlostním omezením.
 
  • Škoda Superb ještě atraktivnější
  • Škoda Superb ještě atraktivnější
  • Škoda Superb ještě atraktivnější
  • Škoda Superb ještě atraktivnější
  • Škoda Superb ještě atraktivnější