škoda superb pro presidenta čr | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Superb pro presidenta ČR

Škoda Superb pro presidenta ČR

05.06.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Prezident České republiky Miloš Zeman je prvním uživatelem nového modelu Superb 3. generace. President Zeman zůstává věrný domácí značce. Jeho černý vůz ve výbavě Laurin & Klement pohání zážehový motor 2,0 TSI/206 kW.
President České republiky Miloš Zeman se stal prvním uživatelem zcela nového vozu Škoda Superb 3. generace. Na Pražském hradě převzal automobil v černé perleťové barvě Magic, s nejvyšším stupněm výbavy Laurin & Klement, s přeplňovaným zážehovým motorem 2,0 TSI/206 kW a samočinnou převodovkou DSG. ​President Miloš Zeman tak pokračuje v tradici používání vrcholných modelů značky Škoda ve svém úřadě.

Modely značky Škoda jsou s tuzemským presidentským úřadem historicky úzce spjaty. Již v roce 1926 využíval první prezident Československé republiky Tomáš Garrigue Masaryk exkluzivní automobil Škoda Hispano Suiza se šestiválcovým motorem o výkonu 100 k.

Pro presidenta Miloše Zemana je nový vůz již třetím modelem řady Superb, který využívá během svého působení v úřadě. Po dvou verzích minulé generace nastupuje nyní do služby zcela nová Škoda Superb, kterou president ČR převzal den před oficiálním zahájením prodeje tohoto modelu v České republice.

„Pro všechny zaměstnance Škoda Auto je velkou poctou, že první zákaznický Superb směřuje na Pražský hrad a bude jej využívat president Miloš Zeman. Škoda Superb na sebe díky tomu přebírá na vrcholné politické úrovni roli hrdého reprezentanta celého tuzemského automobilového průmyslu,“ uvedl při slavnostním předání člen představenstva společnosti Škoda Auto Bohdan Wojnar.

Nový presidentský automobil pohání nejvýkonnější motor 2,0 TSI/206 kW v kombinaci s pohonem všech kol. Interiér je vyveden v hnědé kůži. Jedná se o zcela sériové provedení, které se od běžně prodávaného liší pouze držáky prezidentské standarty. Na přání ochranné služby Policie ČR byl vůz navíc dovybaven skrytým výstražným zařízením, majákem a vysílačkou.

Díky použití nejmodernějších technologií a posledních trendů v oblasti infotainmentu je posádce umožněno využívat například vysokorychlostního internetového připojení během jízdy a o špičkový komfort odpružení se stará adaptivní podvozek DCC, kterým je nový Superb vybaven jako první vůz značky Škoda v historii.

„Nový Superb je automobilem, který zvládne uspokojit široké spektrum potřeb různých cílových skupin od rodin přes podnikatele, manažery a státní sféru až po náročné požadavky čelních představitelů našeho státu. Superb je na tvrdý konkurenční boj připraven lépe než kdy předtím a pevně věřím v jeho úspěch nejen na našem trhu,“ říká šéf prodejní organizace Škoda Auto Česká republika Luboš Vlček.

  • Škoda Superb pro presidenta ČR
  • Škoda Superb pro presidenta ČR
  • Škoda Superb pro presidenta ČR
  • Škoda Superb pro presidenta ČR
  • Škoda Superb pro presidenta ČR
  • Škoda Superb pro presidenta ČR
  • Škoda Superb pro presidenta ČR