škoda superb s novou verzí scout | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Superb s novou verzí Scout

Škoda Superb s novou verzí Scout

24.05.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda využila hokejový šampionát k představení modernizované podoby svého vrcholného modelu Superb. Spolu s modernizací předvedla nejen první verzi s plug-in hybridním pohonem Superb iV, ale také zcela novou crossoverovou variantu Superb Scout.
Modelová řada Superb prošla výraznou modernizací, která se kromě oživení vzhledu zaměřila především na rozšíření nabídky o nejnovější prvky výbavy a asistenční systémy. Superb vloni ve svém třetím roce na trhu vykázal historicky nejlepší prodejní výsledky. Místo obvyklého poklesu zájmu kupujících v průběhu životního cyklu modelu si Superb uppevňuje druhou pozici v žebříčku nejprodávanějších vozů střední třídy v Evropě, přičemž v klesajícím segmentu jeho pprodej neustále roste. Ukazuje se, že stále víc kupujících objevuje tradiční přednosti tohoto modelu s jeho chytrou filosofií nabízet za příznivou cenu špičkovou techniku obdivovaným designem. Oceňují tak to, co skutečně potřebují pro svůj život.
 
„Není jednoduché vylepšit tak úspěšný a kvalitní produkt jako je Superb. Přesto přicházíme s mnoha inovacemi, například světlomrty Full LED Matrix nebo prediktivním tempomatem ACC. Přitom si Superb uchovává všechny své dosavadní přednosti,“ řekl nám v Bratislavě člen představenstva Škoda Auto odpovědný za technický vývoj Christian Strube.
 
Od rozšíření nabídky o lifestylovou variantu Superb Scout si vedení automobilky slibuje, že s její pomocí získá nové skupiny zákazníků. Superb Scout je určen pro ty, ktaří vyznávají aktivní styl života a přitom si potrpí na neokázalý luxus. Superb Scout samozzřejmě vychází z úspěchu Octavie Scout, ale posouvá tento koncept do vyššího segmentu. Jde o ideální automobil pro tahání karavanů, přívěsů pro dopravu koní a podobně, ale současně si uchovávající eleganci v porovnání s vozy SUV.
 
Víceúčelový lifestylový vůz přichází výhradně v karosářské verzi kombi s pohonem všech kol a nejvýkonnějšími pohonnými jednotkami. Přináší řadu doplňků, které, které posilují robustnost vozu a umožňují mu překonávat i překážky, s nimiž se setká mimo silnici. Robustní černé ochranné prvky na karoserii dodávají vozu offroadový vzhled, který podtrhují 18" kola z lehké slitiny. Pro lepší průchodnost je standardně vybaven paketem pro špatné cesty zahrnujícím o 15 mm zvýšenou světlou výšku.
 
Kombi Superb Scout má zavazadlový prostor o objemu 660 l, který lze sklopením opěradel zadních sedadel zvětšit na 1950 l. Součástí standardní výbavy jsou elektricky ovládané páté dveře. Mechanicky sklopné tažné zařízení, které je za příplatek, dokáže táhnout brzděný přívěs o hmotnosti až 2200 kg.
 
Speciální prvky Scout najdeme v interiéru, který je ozdoben speciálním dřevěným dekorem s logem Scout. Na přání se nabízí elektricky seřiditelné sedadlo spolujezdce ze zadních sedadel a paket pro spaní.
 
Superb Scout bude dodáván výhradně s nejvýkonnějším vznětovým nebo zážehovým motorem, pohonem všech kol a sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG. Vznětový motor 2,0 TDI/140 kW (190 k) s maximálním točivým momentem 400 N.m je vybaven systémem SCR se vstřikováním AdBlue. Zážehový 2,0 TSI/ 200 kW (272 k) s filtrem pevných částic má maximální točivý moment 350 N.m.

Ve volbě jízdního režimu Driving Mode Select je pro zajištění dobrých výkonů i mimo asfaltové cesty dodatečně přidán režim Offroad. Na přání je k dispozici adaptivní podvozek DCC.
 
  • Škoda Superb s novou verzí Scout
  • Škoda Superb s novou verzí Scout
  • Škoda Superb s novou verzí Scout
  • Škoda Superb s novou verzí Scout
  • Škoda Superb s novou verzí Scout
  • Škoda Superb s novou verzí Scout