škoda superb s novou výbavou | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Superb s novou výbavou

Škoda Superb s novou výbavou

30.05.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda rozšiřuje nabídku výbavy modelů Superb a Superb Combi na novou úroveň. Jde například o služby Škoda Connect, automatické tísňové volání, nové systémy infotainmentu, Smartlink+, ale také sedadlo řidiče s masážní funkcí nebo Chrom paket.
Od konce května 2017 budou vozy Škoda Superb a Škoda Superb Combi z linky v Kvasinách sjíždět s několika novými výbavovými prvky.
 
​Care Connect s automatickým tísňovým voláním
S novým modelovým rokem je na českém trhu standardní součástí výbavy všech vozů Škoda Superb a Škoda Superb Combi balíček služeb Care Connect nezávisle na zvoleném systému infotainmentu. Nejdůležitější funkcí Care Connect je tísňové volání - eCall (Emergency Call), které se aktivuje po nehodě, při níž dojde k aktivaci některého ze zádržných systémů. Vůz naváže hlasové a datové spojení s nouzovým dispečinkem Škoda Auto a předá všechna potřebná data. Pomocí tlačítka ve stropním modulu je možno tísňové volání aktivovat i manuálně.
 
Prostřednictvím aplikace Škoda Connect App je možný i vzdálený přístup k vozidlu. Chytrý telefon tak řidiče může mimo jiné informovat o tom, zda má vůz zavřená všechna okna i dveře nebo zda jsou vypnutá světla. Navíc funkce Poslední parkovací pozice ukazuje polohu vozidla a funkce Houkání & Blikání usnadňuje jeho hledání tím, že aktivuje houkačku a blikače.
 
Větší displeje
Pro obsluhu řady funkcí jsou ve voze Škoda Superb k dispozici optimalizované systémy infotainmentu. Displej navigačního systému Columbus se zvětšil z 8“ na 9,2“, u navigačního systému Swing z 5“ na 6,5“.
 
Se systémem SmartLink+ na palubě nabízí Škoda Superb další možnosti propojení vozidla a chytrého telefonu. Přenáší do vozu aplikace z oblastí navigace, infotainmentu a komunikace a také poskytuje údaje o vozidle, které lze poté dále využívat.
 
Asistenční systémy
Zamezit drobným kolizím při parkování pomáhá systém Signalizace vzdálenosti při parkování nově rozšířený o funkci Manoeuvre Assist, který rozpozná překážky rovněž před vozidlem. Tento systém řidiče nejen varuje prostřednictvím optických a akustických signálů, ale v případě potřeby vůz automaticky zabrzdí a zabrání tak kolizi při parkování.
 
Sedadlo řidiče s masážní funkcí
Špičkovou úroveň pohodlí na dlouhých cestách zajistí na přání dodávané sedadlo řidiče s masážní funkcí, elektrickým nastavováním, vyhříváním, ventilací a možností uložit nastavení do paměti. Komunikaci ve voze zlepší funkce Digital Voice Enhancement - elektronické zesílení hlasu přenášející hlas řidiče a spolujezdce k cestujícím na zadních sedadlech. Nově dodávaná dvojitá akustická skla s vloženou fólií v předních dveřích přispívají k špičkovému odhlučnění interiéru.
 
Pro výbavovou verzi L&K je nyní v nabídce Chrom paket sestávající z chromových lišt na náraznících a dveřích.
  • Škoda Superb s novou výbavou
  • Škoda Superb s novou výbavou
  • Škoda Superb s novou výbavou
  • Škoda Superb s novou výbavou