škoda transportation přebírá výrobce autobusů temsa | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Transportation přebírá výrobce autobusů Temsa

Škoda Transportation přebírá výrobce autobusů Temsa

26.10.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnosti Sabancı a Škoda Transportation spojily své síly pro zajištění budoucnost  společnosti Temsa, jednoho z nejvýznamnějších výrobců autobusů a midibusů v Turecku.
Společnost ExSa, což je dceřiná společnosti Sabancı Holding, a PPF IndustryCo přes dceřinou společnost Škoda Transportation dokončily oficiální proces akvizice společnosti Temsa Transportation Vehicles. Po schválení příslušnými místními i zahraničními orgány převzaly vedení společnosti Temsa společnost Sabancı Holding a skupina PPF.
 
Temsa je jedním z největších výrobců autobusů a midibusů v Turecku. Do 66 různých zemí exportoval přes 12 000 vozidel navržených tureckými inženýry. Společnost, která existuje již více než 50 let, se díky nové organizační struktuře opět stane aktivní součástí turecké ekonomiky. Zabezpečí jí to partnerství vytvořené společností ExSa Export Sanayi Mamulleri Satış a PPF IndustryCo. B.V., což je člen skupiny PPF.
 
Pokračovat má růst společnosti Temsa v Severní Americe, kde je jedním ze čtyř největších výrobců v oboru. V regionu má v provozu téměř 1000 vozidel a díky znalostem a mezinárodní síle partnerství Sabancı - PPF (Škoda Transportation) hodlá tento počet dále zvýšit a posílit svou pozici na trhu.
 
Generální ředitel společnosti Sabancı Holding Cenk Alper uvedl: „Temsa je úspěšná na zahraničních trzích a věříme, že společně se společností Škoda Transportation bude schopna využít svůj potenciál. Vidíme řešení elektrického pohonu jako budoucnost veřejné dopravy a Temsa se díky novým investicím v této oblasti stane jednou z vedoucích společností. Využijeme technologické znalosti našeho partnera Škoda Transporation v tomto segmentu a spojíme své síly, abychom zajistili nové obchodní příležitosti.“
 
Novým generálním ředitelem společnosti Temsa se stal Tolga Kaan Doğancıoğlu, který už působil v různých oblastech automobilového průmyslu. Jeho úkolem je zajistit růst společnosti v oblastech jako jsou inteligentní doprava, elektrická a autonomní vozidla. Silné postavení má zajistit i na trhu železničních systémů a systémů veřejné hromadné dopravy s produkty Škoda Transportation.
 
Škoda Transportation je členem skupiny PPF Group. Společnost se sídlem v České republice vyrobila svoji první lokomotivu v roce 1920 a dosud vyrobila 5500 elektrických lokomotiv, více než 850 vozů metra, 14 500 trolejbusů, 950 osobních vozů a přes 1000 nízkopodlažních tramvají. Tramvaje ze Škoda Transportation používají i v tureckých provinciích Eskişehir a Konya.
 
Sabancı Holding je jedním z předních tureckých konglomerátů. Hlavní obchodní oblasti skupiny jsou bankovnictví, pojišťovnictví, energetika, průmysl, stavební materiály a maloobchod.