škoda uvádí na český trh kodiaq rs challenge | Aktuality | autoweek.cz

Škoda uvádí na český trh Kodiaq RS Challenge

Škoda uvádí na český trh Kodiaq RS Challenge

09.04.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nový akční model v limitované edici 300 kusů má nejbohatší výbavu v historii. SUV s nejvýkonnějším turbodieselem a výbavou známou z vyšších segmentů za doporučenou prodejní cenu 1 399 900 Kč včetně DPH.
Na český trh přichází doposud nejlépe vybavená verze modelu Kodiaq RS. Lokální zastoupení zákazníkům nabízí limitovanou edici Kodiaq RS Challenge. „Model Kodiaq RS je důležitou součástí nabídky značky Škoda již od začátku prodeje. V loňském roce činil podíl verze RS na celkových prodejích této modelové řady zhruba 17 %. Edice RS Challenge nese to nejlepší, co dokáže model Kodiaq nabídnout,“ vysvětluje vedoucí prodeje Škoda Auto Česká republika Jiří Maláček.
 
Kodiaq RS Challenge vychází z verze RS s nejvýkonnějším vznětovým motorem s přeplňováním dvěma turbodmychadly 2,0 Bi-TDI/176 kW ve spojení s robotizovanou sedmistupňovou převodovkou DSG a pohonem všech kol.
 
Základní výbava byla rozšířena o řadu prémiových prvků, známých z vyšších segmentů. Součástí je nyní proaktivní ochrana cestujících s paketem Asistovaná jízda 2.0, zahrnujícím asistenty udržování a změny jízdního pruhu, parkovací asistent, adaptivní tempomat až do 210 km/h, 9 airbagů, vyhřívání volantu a všech sedadel, prémiový infotainment Columbus s navigací a 9,2“ displejem, doplněný o Sound systém Canton, vyhřívané čelní sklo, elektricky ovládané víko zavazadlového prostoru, 360° panoramatická parkovací kamera Area View nebo třízónová klimatizace.
 
SUV s mimořádně bohatou výbavou bude k dostání u autorizovaných prodejců značky za doporučenou prodejní cenu 1 399 900 Kč včetně DPH. Počítá se s nabídkou jen omezenou série 300 kusů. V seznamu volitelné výbavy jsou 20“ kola Ignite s pneumatikami o šířce 255 mm, posuvná panoramatická střecha PSD, nezávislé přídavné topení s dálkovým ovládáním, třetí řada sedadel, tažné zařízení, asistent pro manévrování s přívěsem a řada dalších položek. Stejně jako u ostatních modelů značky Škoda je možné objednat asistenční balíček Mobilita Plus s prodlouženou zárukou na 5 let/100 000 km i různé varianty Předplaceného servisu na 5 let nebo 60 000/100 000/150 000 km.