škoda v lipsku sbírala úspěchy | Aktuality | autoweek.cz

Škoda v Lipsku sbírala úspěchy

Škoda v Lipsku sbírala úspěchy

03.06.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

 

Škoda Auto sice na autosalonu AMI v Lipsku nepředstavila žádnou zásadní novinku, ale přesto byla v centru pozornosti. Zaujala nápaditou expozicí a ovládla německou anketu Rodinné auto roku.

 

Expozice značky Škoda překvapila už svým názvem - Die Štadt, vyjadřujícím multikulturnost a internacionalitu. Zaujala svou jednoduchostí a přívětivostí vůči návštěvníkům i nevtíravým důrazem na péči o životní prostředí. Ač zde nebyl žádný zcela nový model (byť Citigo zde mělo svou německou premiéru spojenou s uvedením na trh), celkový dojem byl velmi sympatický. Tento zelený ostrůvek (zelený nejen pro firemní barvu, ale i pro spoustu zeleně kolem) si návštěvníci nepochybně vybavují i po odchodu z výstaviště.

Škoda ve spolupráci s autoklubem AvD rovněž uspořádala na volném prostranství, určeném pro testování vozidel, soutěž v parkování s miniautem Citigo.

Velká chvíle značky Škoda přišla už v pátek během novinářského dne. To když společnost TÜV Süd ve spolupráci s časopisem AutoStrassenverkehr vyhlašovala výsledky ankety Rodinné auto roku. Ankety se zúčastnilo 14 500 čtenářů a jejich přízeň si získalo celkem 136 modelů. Jejich názor musel v Mladé Boleslavi vyvolat nadšení. Jako nejlepší rodinné auto v cenové kategorii do 15 000 eur zvolili Škodu Roomster. Roomster získal 22,3 % hlasů, přičemž za ním se umístila Škoda Fabia Combi se ziskem 22,0 %! Posun o kategorii výš - s cenou do 20 000 eur - přinesl další úspěch značce Škoda, když vyhrála Octavia Combi se ziskem 15,6 % hlasů. Trojnásobný triumf značky Škoda završilo vítězství Superbu Combi v kategorii do 25 000 eur se ziskem 15,8 %.

Ceny pro všechny tři vozy převzal mluvčí společnosti Škoda Auto Deutschland Hermann Schmitt: "Je to skvělý výsledek, který nám udělal velkou radost. Naše vozy Poskytují dostatek místa, nejlepší kvalitu a nejmodernější kvalitu, a to vše při vynikajícím poměru ceny a nabízené hodnoty. To je pro rodiny samozřejmě velmi zajímavé."

Škoda Roomster získala ještě další ocenění dokládající její kvality. Podle analýzy internetového magazínu Focus Online Roomster v Německu vykazuje nejmenší ztrátu hodnoty mezi všemi ojetými minivany na německém trhu. Vůz Škoda Roomster 1,2 l stojí jako nový 13 370 eur a po čtyřech letech je jeho hodnota stále ještě 6150 eur. To tomuto vozu vyneslo u magazínu Focus Online titul Velikán zůstatkové hodnoty 2016 (Restwertriese 2016).

  • Škoda v Lipsku sbírala úspěchy
  • Škoda v Lipsku sbírala úspěchy
  • Škoda v Lipsku sbírala úspěchy
  • Škoda v Lipsku sbírala úspěchy
  • Škoda v Lipsku sbírala úspěchy
  • Škoda v Lipsku sbírala úspěchy