škoda vision e - inspirace českým křišťálem | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Vision E - inspirace českým křišťálem

Škoda Vision E - inspirace českým křišťálem

24.03.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Jednou z atrakcí novinářských dní autosalonu v Šanghaji (19. - 20. dubna) bude představení konceptu Škoda Vision E. Studie vycházející z modelu Kodiaq kombinuje profil SUV a kupé. Podle náznaků předsedy představenstva Bernharda Maiera bude mít elektrický nebo plug-in hybridní pohon.
Vývojem svého designového jazyka Škoda dokazuje, že se hlásí ke svébytné designové identitě. Ladné proporce, ostré linie, výrazné kontury a krystalické prvky se spojují do designu, jehož hlavními rysy jsou preciznost a jasnost. Designéři automobilky Škoda se přitom nechávají inspirovat i vynikajícími řemeslnými schopnostmi českých sklářů a českým křišťálem. Na tomto základě vzniká výrazný a emocionální design, který ladně sjednocuje estetiku a funkčnost.
 
​„Nový designový jazyk značky Škoda přinesl během několika málo let hned několik studií, které vzbudily rozruch a ukazují cestu značky do budoucnosti. Náš záměr je jasně definovaný a nyní jsme připraveni představit další krok,“ říká Karl Neuhold, vedoucí designu exteriéru ve Škoda Auto.
 
Škoda Design ukazuje nápaditý a svébytný styl s ladnými proporcemi, čistými konturami, precizními liniemi a ostrými hranami v interiéru i exteriéru. Typický pro vozy Škoda je jasný a osobitý styl s elegancí a funkčností. Dalším charakteristickým znakem jsou výrazné kontury podporující efektní hru světla a stínu, přinášející dynamičnost a emoce. Křišťálové prvky jsou k vidění na předních i zadních světlech a dalších detailech. Jejich trojrozměrnost propůjčuje designu kvalitní vzhled spojující v sobě moderní technologie a vytříbenost.
 
S tímto vědomím tradice a původu vyvinula Škoda svébytný designový jazyk, který byl již v předchozích letech uplatněn v mnoha koncepčních studiích. Od studie Vision D v roce 2011 po koncepty Vision C (2014) a Vision S (2016) lze zaznamenat nepřetržitý vývoj, který bude i v budoucnu rozhodujícím způsobem charakterizovat design automobilky Škoda. Nakolik důsledně kráčí evoluce designu značky kupředu, ukáže Škoda designovou studií Vision E.
  • Škoda Vision E - inspirace českým křišťálem
  • Škoda Vision E - inspirace českým křišťálem
  • Škoda Vision E - inspirace českým křišťálem
  • Škoda Vision E - inspirace českým křišťálem