škoda vision gt - další suv jen pro čínu | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Vision GT - další SUV jen pro Čínu

Škoda Vision GT - další SUV jen pro Čínu

06.06.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Na autosalonu Shenzhen-Hong Kong-Macao International Auto Show 2019 Škoda předvádí první předzvěst budoucího nového člena rodiny SUV v Číně. Studie Vision GT je kompaktní městské kupé-SUV navržené podle potřeb čínského trhu a s jeho uvedením v Evropě se nepočítá.
Ještě v letošním roce Škoda představí sériovou podobu vozu vycházejícího studie Vision GT. Bude mít kompaktní rozměry s prostorným interiérem. Nabídne nejmodernější techniku se sportovním designem. Na přídi vynikají nové vertikální lišty masky chladiče a světlomety Matrix LED skládající se ze šesti prvků ve tvaru krystalů. Společně vytváří letící šíp a působivě tak odkazují na tradiční logo značky Škoda. Střecha svou klesající linií plynule přechází do zádi ve tvaru coupé.
 
Díky svým kompaktním rozměrům je Škoda Vision GT předurčena pro městské prostředí. Vůz je dlouhý 4416 mm, široký 1906 mm a vysoký 1633 mm s dlouhým rozvorem náprav 2611 mm, takže má i nadprůměrně prostorný interiér, jak je to typické pro všechny vozy Škoda.
 
Sériová verze vozu Škoda Vision GT ještě v letošním roce rozšíří rodinu vozů SUV značky Škoda na čínském trhu. Čína se tak stane jediným trhem, na němž Škoda nabídne pět různých modelů kategorie SUV. Základ nabídky tvoří Kodiaq a Karoq, který je zde ale o 50 mm delší než v Evropě. Čínská verze vozu Kamiq je zcela odlišná od evropské, která se teprve připravuje do prodeje, čínskou specialitou je kupé-SUV Kodiaq GT a bude jí i sériová verze vozu Vision GT. Ty všechny byly vyvinuty exkluzivně pro Čínu.
 
Pro značku Škoda je modelová ofenzíva SUV důležitým pilířem růstové strategie jak v Číně, tak na celém světě. V roce 2018 dosáhla Škoda na čínském trhu silnějšího růstu než kterákoli jiná evropská automobilka. I přes složité ekonomické rámcové podmínky navýšila Škoda své dodávky zákazníkům oproti uplynulému roku o 4,9 % na 341 000 vozů.