škoda vision in - první kresby | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Vision In - první kresby

Škoda Vision In - první kresby

10.01.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Vision In je koncepční studie kompaktního SUV značky Škoda pro indický trh. Premiéra studie proběhne na autosalonu Auto Expo 2020, který se uskuteční od 5. do 12. února 2020 v Dillí. Škoda Auto řídí aktivity značek koncernu Volkswagen v Indii.
Koncept dlouhý 426 cm je předzvěstí kompaktního SUV určeného speciálně pro indický trh, jehož produkce se rozběhne ještě v průběhu roku 2020. Premiérou studie Vision IN nechá Škoda nahlédnout do budoucnosti SUV vozů v Indii.
 
V rámci projektu India 2.0 společnost Škoda Auto řídí aktivity značek koncernu Volkswagen na indickém subkontinentu. Česká automobilka se při vývoji vozu zaměřila na modulární platformu MQBA0IN, určenou pro indický trh a jeho zákazníky. Na bázi modulární platformy postupně vznikne několik modelů značek Škoda a Volkswagen. Škoda Vision In je prvním vozem na této nové lokalizované subkompaktní modulární platformě, která se při vývoji řídila řadou přání a nároky indických zákazníků.
 
Robustně vzhled charakterizuje široká kapota a velká maska chladiče s masivními žebry na níž navazují nízké dvoudílné přední světlomety. Pod nimi se nachází masivní přední nárazník s velkými bočními otvory pro vstup vzduchu a hliníkovým spojlerem. Na jasně strukturované zádi s trojrozměrnými sdruženými světly spojuje zadní odrazky horizontální světelný pás. V zadním nárazníku je integrovaný hliníkový difuzor.
 
V interiéru je velký centrální displej, volně stojící v prostoru, a virtuální kokpit před řidičem. Multifunkční tříramenný volant je vybaven tlačítky a otočnými ovladači v souladu s novým konceptem ovládání vozů značky Škoda. Na jasně tvarovaném středovém panelu se nachází malá ovládací páčka jednotlivých režimů převodovky.
 
Škoda Vision In se poprvé představí veřejnosti na autosalonu Auto Expo 2020 v Dillí (5. až 12. února).
 
  • Škoda Vision In - první kresby
  • Škoda Vision In - první kresby
  • Škoda Vision In - první kresby