škoda yeti i ve verzi laurin & klement | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Yeti i ve verzi Laurin & Klement

Škoda Yeti i ve verzi Laurin & Klement

02.11.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda uvádí model Yeti ve vrcholné výbavě Laurin & Klement. Novinkou v nabídce bezpečnostních prvků je systém rozpoznání únavy řidiče. Také Škoda u všech svých modelů mění označení ESP na ESC.

 

Vrcholná verze Laurin & Klement dále posílí pozici modelu Yeti na trhu. Jen v prvních devíti měsících vzrostl jeho prodej v porovnání se stejným obdobím minulého roku o téměř 31 % na 66 400 vozů, takže je letošním roce zatím nejrychleji rostoucím modelem značky Škoda.

Po modelech Octavia a Superb je nyní Yeti třetí modelovou řadou, dostupnou ve vrcholné výbavě Laurin & Klement (L&K).

Yeti Laurin & Klement zaujme už na první pohled se 17" litými koly Annapurna, bi-xenonovými světlomety s natáčením do zatáček, skly SunSet s vyšším stupněm tónování či stříbrným střešním nosičem. Identifikačním znakem výbavy L&K jsou nápisy na obou předních blatnících. Verzi L&K lze objednat ve všech standardních metalických odstínech.

Interiéru dominují sedadla v černé kůži se stříbrným obšitím a vytlačenými nápisy L&K, kožený potah se stříbrným obšitím má také tříramenný multifunkční volant, hlavice řadicí páky a madlo ruční brzdy. Exkluzivitu modelu připomínají nápisy Laurin & Klement na obložení v klavírním laku nebo s dřevěným dekorem, předních prahových lištách a textilních koberečcích se stříbrným lemováním. Ve výbavě je rádio Bolero a další doplňky.

Novým bezpečnostním prvkem modelu Yeti je volitelný systém rozpoznání únavy řidiče. Systém vyhodnocuje styl jízdy a tím i soustředění řidiče a v případě potřeby se na přístrojovém panelu objeví varovný signál. Vylepšení se dočkal i navigační systém Columbus, který teď může mimo jiné přijímat signál digitálního rádia.

U všech modelů značky Škoda se, stejně jako v celém koncernu Volkswagen, mění označení bezpečnostního systému ESP - od 45. kalendářního týdne se jmenuje ESC – Electronic Stability Control. 

  • Škoda Yeti i ve verzi Laurin & Klement
  • Škoda Yeti i ve verzi Laurin & Klement
  • Škoda Yeti i ve verzi Laurin & Klement
  • Škoda Yeti i ve verzi Laurin & Klement