škoda zahájila výrobu modelu scala | Aktuality | autoweek.cz

Škoda zahájila výrobu modelu Scala

Škoda zahájila výrobu modelu Scala

08.02.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda Auto v Mladé Boleslavi zahájila sériovou výrobu nového kompaktního modelu Škoda Scala, prvního využívajícího platformu MQB-A0 koncernu Volkswagen.
V hlavním výrobním závodě společnosti Škoda Auto v Mladé Boleslavi sjel z linky první vůz Škoda Scala. Se zahájením výroby nově vyvinutého kompaktního modelu otevírá česká automobilka i novou technologickou kapitolu: Scala jako první model značky využívá platformu MQB-A0 koncernu Volkswagen. Ještě letos se k němu přidá malé SUV Kamiq.
 
Platforma MQB-A0 umožňuje uplatnění inovativních asistenčních systémů z vozů vyšších segmentů. Vedle asistentu pro jízdu v jízdních pruzích (Lane Assist) nabízí Škoda pro model Scala například asistent změny jízdního pruhu (Side Assist), asistent pro vyjíždění z parkovacího místa (Rear Traffic Alert) či adaptivní tempomat (ACC). V nabídce jsou také přední LED světlomety a LED sdružené koncové svítilny.
 
Zákazníci si budou moci vybírat z pěti motorů. Vedle tří zážehových motorů je k dispozici i jeden agregát TDI a zemním plynem poháněná varianta bude následovat později v průběhu letošního roku. Nabídka motorizací pokrývá výkonové spektrum od 66 kW (90 k) až po 110 kW (150 k). Všechny motory jsou přeplňované turbodmychadlem s přímým vstřikem paliva,systémem start-stop a rekuperací brzdné energie.
 
První vozy dorazí k zákazníkům v České republice v průběhu května letošního roku. Základní cena u vozů dostupných při zahájení prodeje začíná na 394 900 Kč za verzi 1,0 TSI/85 kW Ambition.