škoda zahájila výrobu modernizovaného modelu superb | Aktuality | autoweek.cz

Škoda zahájila výrobu modernizovaného modelu Superb

Škoda zahájila výrobu modernizovaného modelu Superb

22.07.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

V závodě společnosti Škoda Auto v Kvasinách sjel z linky první modernizovaný model Superb. Tři a půl roku po uvedení třetí generace na trh prošel rozsáhlou modernizací, především v oblasti technologií a designu.
Charakteristickými znaky modernizovaného modelu Superb jsou nový přední nárazník a větší maska chladiče s dvojitými lamelami. Na pátých dveřích je nový nápis nesoucí jméno automobilky. Technickou novinkou jsou světlomety  Full LED matrix, které se u sériového modelu značky Škoda objevují poprvé.
 
Vizuálně i technologicky zdokonalená verze modelu Škoda Superb měla svou světovou premiéru v květnu 2019 v rámci IIHF Mistrovství světa v ledním hokeji v Bratislavě, jež společnost Škoda Auto podporuje jako hlavní sponzor. Škoda současně představila také nový model Škoda Superb iV s plug-in-hybridním pohonem a novou verzi Superb Scout s offroadovými prvky. Všechny varianty této vrcholné modelové řady vyrábí Škoda Auto v závodě v Kvasinách. Superb iV s plug-in-hybridním pohonem přijde do výroby ještě letos.
 
Do dnešního dne bylo celkem vyrobeno 1,25 milionů vozů modelu Škoda Superb.