škoda zahajuje výrobu nové generace octavie combi | Aktuality | autoweek.cz

Škoda zahajuje výrobu nové generace Octavie Combi

Škoda zahajuje výrobu nové generace Octavie Combi

06.04.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Zahájení sériové výroby v Mladé Boleslavi - Škoda důsledně pokračuje v největší modelové ofenzívě v historii podniku. Automobilka významně investuje do svých českých výrobních závodů, protože 2/3 ve světě vyrobených vozů Škoda pochází z Evropy. 

 

Den po oficiální české premiéře v Brně začala v Mladé Boleslavi sériová výroba vozu Škoda Octavia Combi. Pouze několik týdnů po světové premiéře na autosalonu v Ženevě sjely v hlavním výrobním závodě společnosti z linky první sériové exempláře tohoto modelu.

Za účelem výroby nové generace modelu Škoda Octavia Combi prošly výrobní kapacity v mladoboleslavském závodě rozsáhlou modernizací a rozšířením. Pro výrobu modelů Octavia/Octavia Combi a Rapid automobilka rozšířila kapacitu výrobní linky postupně z 800 až na 1200 vozů denně.

V rámci přípravy výroby nových modelů uvedl závod v Mladé Boleslavi do provozu mimo jiné novou svařovnu a plně automatickou linku pro lakování interiéru karoserií. Od konce února je v provozu také vysoce moderní lisovací linka, která automobilku stála zhruba 66 milionů eur. V těchto dnech navíc Škoda otevírá nový logistický sklad, umožňující rychlejší, pružnější a efektivnější dodávky dílů pro výrobu vozů a agregátů.

Ze zhruba 3,8 milionů prodaných vozů řady Škoda Octavia připadlo zhruba 1,3 milionu vozů na model Combi.