škoda enyaq iv dostala 2 elektromotory a pohon 4x4 | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Enyaq iV dostala 2 elektromotory a pohon 4x4

Škoda Enyaq iV dostala 2 elektromotory a pohon 4x4

07.06.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nové plně elektrické SUV značky Škoda vyráběné v Mladé Boleslavi přichází ve sportovní verzi Sportline a s pohonem všech kol.
Modelová řada Enyaq iV se postupně rozrůstá. Všichni autorizovaní prodejci značky Škoda na území ČR zahájili oficiální prodej nejvýkonnější varianty 80x, díky níž první ŠKODA na platformě MEB dostává pohon všech kol. Její doporučená prodejní cena byla stanovena na 1 277 900 Kč v provedení Loft, k dispozici je rovněž verze Sportline za 1 357 900 Kč včetně DPH.
 
Varianta Sportline patří tradičně k modelům značky Škoda. Nyní přichází Sportline také pro její plně elektrické SUV. Standardně dodávaný sportovní podvozek má upravené tlumiče a odpružení. Přední náprava je snížena o 15 mm, zadní o 10 mm. Nízké těžiště vozu díky akumulátoru v podlaze mezi nápravami zlepšuje dynamické vlastnosti a ovladatelnost. Díky specifickému nastavení podvozku nabízí Škoda Enyaq Sportline iV ještě sportovnější jízdu s minimálními bočními náklony při rychlém průjezdu zatáčkou a agilnímu ovládání vozu přispívá rovněž standardně dodávané progresivní řízení. S pohonem zadních nebo všech kol má elektrické SUV za všech podmínek velmi dobrou trakci.
 
Sportovní vzhled vozu dále podtrhují přední a zadní nárazník, které jsou lakované v barvě karoserie stejně jako boční prahy. Dekorační lišty v dekoru Carbon, tříramenný sportovní multifunkční volant a sportovní přední sedadla s integrovanou hlavovou opěrkou dodávají také interiéru sportovní vzhled.
 
Varianta Sportline nabídne tři úrovně výkonu - iV 60 o výkonu 132 kW má pohon zadních kol stejně jako iV 80 s výkonem 150 kW. Enyaq Sportline iV 80x o výkonu 195 kW a maximálním točivým momentem 425 Nm má dva trakční elektromotory, pohon všech kol a nabízí dojezd více než 500 km v cyklu WLTP. Jeho maximální rychlost činí 160 km/h.

  • Škoda Enyaq iV dostala 2 elektromotory a pohon 4x4
  • Škoda Enyaq iV dostala 2 elektromotory a pohon 4x4