škoda kodiaq na rallye dakar 2018 | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Kodiaq na Rallye Dakar 2018

Škoda Kodiaq na Rallye Dakar 2018

06.11.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Díky iniciativě týmu Barth Racing se automobilka Škoda vůbec poprvé objeví na slavné Rallye Dakar! Do příštího ročníku vyrazí v roli doprovodného vozidla nové SUV Škoda Kodiaq. Rallye Dakar 2018 bude jubilejním 40. ročníkem a zároveň se jede podesáté v Jižní Americe.
Nápad vyslat Škodu Kodiaq do legendárního dálkového maratonu napříč Jižní Amerikou se zrodil v hlavě šéfa týmu Barth Racing Michala Burkoně. Od nápadu začala dlouhá cesta k realizaci. „Pátrali jsme, zda někdy v minulosti vůz značky Škoda jel za český tým Dakar, třeba v roli doprovodného auta. A když jsme žádnou takovou informaci nenašli, tak jsme se rozhodli, že je čas to změnit. K tomu, že nakonec škodovka opravdu po trase Dakaru pojede, nám pomohlo i samotné zastoupení vozů značky Škoda v ČR, které je o našem projektu informováno,“ popisuje šéf týmu Michal Burkoň.
 
Agent 001 Barth na scéně
Do dakarského dobrodružství nevyrazí závodní speciál z dílen divize Škoda Motorsport, ale sériový vůz Škoda Kodiaq Style 2,0 TDi se sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG a s pohonem 4x4. Do Jižní Ameriky vyrazí se speciální registrační značkou 001 Barth.
 
„Hlavní výzvou je dokázat, že české SUV zvládne nástrahy náročné automobilové soutěže, a hlavně podmínek Jižní Ameriky. Čeká nás trasa dlouhá necelých 10 000 km v Peru, Bolívii a Argentině, která pro nás jako asistenční vozidlo většinou povede po zpevněných cestách. Částečně ale pojedeme i do velké nadmořské výšky nad 4500 metrů nad mořem, a také pískem, dunami, solnou plání, bahnem či prašnými cestami. Takže půjde o komplexní prověrku auta. Kodiaq pojede s cílem zvládnout jako asistenční vozidlo týmu Barth Racing celou trasu, o nějaké časy opravdu nejde,“ říká Michal Burkoň.
 
Posádka Kodiaqu se přestavuje
Za volantem Škody Kodiaq napříč Peru, Bolívií a Argentinou usedne moderátor Vlasta Korec. Jeho úkolem přitom nebude jen samotné řízení. Každý den bude připravovat reportážní Dakarský cestopis, který se bude zabývat zajímavostmi ze zákulisí slavné soutěže. Korcovým spolujezdcem bude YouTuber Honza Macák zvaný MenT.
 
Přijďte si ho prohlédnout
Budoucí účastník Rallye Dakar bude k vidění na oficiálním představení týmu Barth Racing v sobotu 11. listopadu od 9 hodin na zimním stadionu v Pardubicích během akce Barth Day při příležitosti oslav 20. výročí založení Autocentra Barth. Návštěvníci si Kodiaq budou moci prohlédnout zblízka, případně se vyfotit jak s ním, tak i s jeho posádkou. Vstup na Barth Day bude zdarma.
 
Závodní tým Barth Racing vznikl v roce 2015. Je součástí skupiny Barth, působící na českém trhu od roku 1994 se sídlem v Pardubicích. Do obchodní skupiny Barth patří Autocentrum Barth (autorizovaný prodejce a provozovatel servisních služeb vozů značek Volkswagen, Škoda, Seat, Audi, Kia, Peugeot, Fiat a Honda), Motocentrum a Motopůjčovna Barth (prodej a servis motocyklů značky Yamaha), Barth Media (reklamní a marketingová agentura), Barth Rent (půjčovna automobilů) a Barth Caravan (půjčovna obytných vozů a karavanů). Skupina Barth zaměstnává přes 200 pracovníků a dosahuje ročního obratu přesahujícího 2,3 miliardy Kč.
  • Škoda Kodiaq na Rallye Dakar 2018
  • Škoda Kodiaq na Rallye Dakar 2018
  • Škoda Kodiaq na Rallye Dakar 2018
  • Škoda Kodiaq na Rallye Dakar 2018