škodia fabia autem roku 2015 v české republice | Aktuality | autoweek.cz

Škodia Fabia Autem roku 2015 v České republice

Škodia Fabia Autem roku 2015 v České republice

22.01.2015 | | Aktuality

Třetí generace modelu Škoda Fabia byla odbornou novinářskou porotou zvolena Autem roku 2015 v České republice. Škoda Octavia G-Tec zvolena Zeleným autem roku 2015.

Nová generace modelu Škoda Fabia získala další významné ocenění. Odborná novinářská porota ji s největším počtem hlasů ocenila jako nejlepší vůz z pětice finalistů ankety Auto roku 2015 v České republice. Škoda Fabia navázala na úspěch 1. generace, která ve stejné anketě získala „double“ v roce 2001.

 

​Anketu Auto roku 2015 v České republice pořádá Klub motoristických novinářů a Klub motoristických publicistů ve spolupráci se Svazem dovozců automobilů (SDA) a Sdružením automobilového průmyslu (AutoSAP). Soutěž má dvě kola. V prvním svého favorita volí veřejnost prostřednictvím webových stránek www.autoroku.cz. Do letošního ročníku se zapojilo téměř 50 000 hlasujících, kteří mladoboleslavskému vozu přisoudili vítězství v kategorii Městské vozy. Ve druhé části ankety rozhoduje odborná porota složená ze zástupců významných českých médií, která vybírá vítěze z pětice finalistů. Mezi silnými konkurenty z řad automobilových novinek roku 2014 odborníky nejvíce oslovila právě třetí generace modelu Škoda Fabia s celkovým počtem 317 bodů a výrazným náskokem před druhým Volkswagenem Passat (244 bodů) a třetím Mercedesem-Benz třídy C (195 bodů).Oba tituly - Auto roku 2015 a Auto roku 2015 v kategorii Městské vozy - převzal na galavečeru v Top Hotelu Praha Luboš Vlček, šéf prodejní organizace Škoda Auto Česká republika.

„Dvojnásobné vítězství v soutěži Auto roku 2015 v České republice dokazuje, že Fabia je mimořádně povedeným vozem své třídy,“ komentuje úspěchy Luboš Vlček.Úspěchu se dočkal i vůz Škoda Octavia G-Tec, který zvítězil ve zvláštní kategorii Zelené auto roku 2015 v České republice, rovněž volené odbornou novinářskou porotou. V ní se utkávají automobily šetrné k životnímu prostředí. Tímto modelem Škoda AUTO ukazuje cestu, po níž se hodlá ubírat při zavádění alternativních pohonů. Porotci ocenili zejména snadnou adaptabilitu vozu na každodenní provoz při zachování tradičních předností modelu Octavia, jakými jsou prostornost, vysoká přepravní kapacita a výhodný poměr ceny k užitné hodnotě.

  • Škodia Fabia Autem roku 2015 v České republice
  • Škodia Fabia Autem roku 2015 v České republice
  • Škodia Fabia Autem roku 2015 v České republice