skupina psa vítá plán francouzské vlády | Aktuality | autoweek.cz

Skupina PSA vítá plán francouzské vlády

Skupina PSA vítá plán francouzské vlády

28.05.2020 | | Aktuality

Skupina PSA vítá plán francouzské vlády na podporu automobilového průmyslu.
Jedná se zejména o následující iniciativy francouzské vlády:
- zavedení bonusu ve výši 2000 eur na nákup plug-in hybridů, PSA vyrábí své plug-in hybridní vozy ve Francii v Sochaux, Mulhúzách a Rennes
- zvýšení bonusu na nákup elektromobilů na 7000 eur pro soukromé zákazníky a na 5000 eur pro firmy
- plán rozšiřování počtu dobíjecích stanic.
 
Předseda představenstva skupiny PSA Carlos Tavares při příležitosti předložení plánu prohlásil: „Plán, který představil prezident republiky Emmanuel Macron, dokonale zapadá do strategie skupiny spočívající v každodenním boji proti globálnímu oteplování, kterou jsme podpořili značnými investicemi do umístění výroby spojené s elektrifikací ve Francii. Vítáme systém pobídek k nákupu, který by měl podpořit přechod na nové zdroje energií pomocí bonusů určených ke zvýšení podílu elektromobilů na trhu a k urychlení nahrazení starých automobilů úspornějšími a šetrnějšími vozy.“
 
Skupina PSA, jejíž hlavní výrobní závody sídlí ve Francii, v roce 2019 pozitivně přispěla částkou více než 4,4 miliardy eur do francouzské obchodní bilance. Skupina využije příležitosti přechodu na nové zdroje energií a investuje více než 400 milionů eur do výroby budoucích elektrifikovaných hnacích ústrojí ve francouzských továrnách a tuto investici doplní evropským projektem výroby akumulátorů.
 
Mechanické komponenty, které se dnes dovážejí z Asie, bude skupina od roku 2022 vyrábět ve Francii. Elektromotory tak budou z produkce společného podniku s Nidec Leroy Sommer v Trémery a převodovky E-DCT ze společného podniku Punch Powertrain PSA e-transmission v Metách.
 
Ve Francii se již vyrábí nebo brzy budou vyrábět další součásti elektricky poháněných a hybridních vozů v Charleville a ve Valenciennes i v koncových továrnách v Poissy, Sochaux, Rennes a Mulhúzách.
 
Kromě toho se v roce 2022 začne v továrně v Sochaux vyrábět nová generace elektrifikované platformy určená pro budoucí generaci vozu Peugeot 3008.
 
Díky podpoře francouzské vlády učiní skupina PSA rozhodující krok ve spolupráci se skupinou Total. Cílem této spolupráce bude investice ve Francii ve výši 2 miliard eur určená na přemístění výroby akumulátorů z Číny do Francie. Akumulátor představuje asi 35 % hodnoty elektromobilu.
 
Skupina PSA již na počátku roku 2020 skupina PSA splnila cíl stanovený pro emise CO2 svých vozů, a to díky přizpůsobení své obchodní nabídky potřebám svých klientů.