skupina psa zvyšuje kapacitu výroby suv v evropě | Aktuality | autoweek.cz

Skupina PSA zvyšuje kapacitu výroby SUV v Evropě

Skupina PSA zvyšuje kapacitu výroby SUV v Evropě

15.06.2018 | | Aktuality

Skupina PSA v reakci na úspěch své produktové ofenzívy s vozy SUV všech svých pěti značek posiluje své výrobní kapacity v Evropě, aby dokázala uspokojit poptávku.
Koncern PSA v posledních měsících uvedl na světové trhy celekm 11 modelů SUV pěti značek Peugeot, Citroën, DS Automobiles, Opel a Vauxhall. V 1. čtvrtletí 2018 jen v Evropě skupina dodala 250 000 těchto vozů a její podíl v segmentu výrazně vzrostl na 16,9 %. Tato modelová ofenziva přitom pokračuje uvedením vozu Citroën C5 Aircross, který se po loňeské premiéře v Číně dostane na evropské trhy v září tohoto roku.
 
Pro podporu tohoto rychlého růstu prodeje a současně zachování flexibility výrobních zařízení se skupina rozhodla navýšit své výrobní kapacity v Evropě:
- Citroën C5 Aircross se začíná vyrábět v Rennes (Francie) současně s vozem Peugeot 5008
- Peugeot 5008 se v důsledku naplnění kapacity továrny v Rennes bude vyrábět v Sochaux (Francie) kde od dubna 2019 postupně doplní výrobu vozů Peugeot 3008 a Opel Grandland X
- současně se po naplnění kapacit výroby v Sochaux bude Opel Grandland X od poloviny roku 2019 postupně montovat v německém Eisenachu.
 
Toto spouštění výroby provázejí patřičné investice, jež umožní vytvořit podmínky dosažení potřebné výkonnosti a kvality výroby ve všech výrobních podnicích. Uvedené přerozdělení výroby budou probíhat v souladu se závazky vyplývajícími z dohody, kterou v červenci 2016 podepsalo pět ze šesti odborových organizací. Úroveň výroby ve Francii se tak zachová na jednom milionu vozů. Tento výrobní program rovněž zohledňuje dohody uzavřené se sociálními partnery v Německu v rámci výkonnostního plánu Opel/Vauxhall.
 
Ředitel pro výrobu a logistiku Yann Vincent k tomu uvedl: „Naše flexibilní výrobní zařízení, které se rozšířilo díky akvizici společnosti Opel, umožňuje uspokojit rostoucí poptávku našich zákazníků po SUV.“ Generální ředitel Opel/Vauxhall Michael Lohscheller dodal: „Přidělení výroby vozu Grandland X do Eisenachu je důkazem vůle skupiny PSA investovat v Německu a její důvěry ve značku Opel.“
 
Uvedený systém doplňuje strategii výroby SUV v mnoha podnicích skupiny po celém světě, kterou umožňuje modularita používaných platforem:
Peugeot 2008: výroba v Mulhúzách (Francie), Porto Realu (Brazílie) a Wuhanu (Čína)
Peugeot 3008: výroba v Sochaux (Francie), Chulai (Vietnam), Gurunu (Malaisie) a ve Walvis Bay (Namibie)
Peugeot 4008: výroba v Čcheng-tu (Čína)
Peugeot 5008: výroba v Rennes a v Sochaux (Francie), Chulai (Vietnam) a Čcheng-tu (Čína);
C3 Aircross: výroba v Zaragoze (Španělsko)
C4 Aircross: výroba ve Wuhanu (Čína)
C5 Aircross: výroba v Rennes (Francie) a v Čcheng-tu (Čína)
DS 7 Crossback: výroba v Mulhouse (Francie) a v Šen-čenu (Čína)
Opel/Vauxhall Grandland X: výroba v Sochaux (Francie) poté v Eisenachu (Německo) a ve Walvis Bay (Namibie)
Opel/Vauxhall Crossland X: výroba v Zaragoze (Španělsko)
Opel/Vauxhall Mokka X: výroba v Zaragoze (Španělsko) a Bupyeongu (Korea).
Skupina dnes zahrnuje 17 výrobních podniků v Evropě v celkem 9 zemích (viz mapa v příloze).