specialista na likvidace hlavním stratégem volkswagenu! | Aktuality | autoweek.cz

Specialista na likvidace hlavním stratégem Volkswagenu!

Specialista na likvidace hlavním stratégem Volkswagenu!

27.10.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Volkswagen Group ohlásila jmenování nového šéfa pro koncernovou strategii. Stal se jím Thomas Sedran, který kdysi krátce vedl Opel a poté stál v čele Chevrolet Europe před jeho ukončením činnosti.
Thomas Sedran (51) bude přímo odpovědný koncernovému šéfovi Matthiasu Muellerovi. Sedran je označován za specialistu na restrukturalizace a za jeho dílo se označuje strategie „Drive Opel 2022“, která je nyní s úspěchem aplikována K. T. Neumannem.
 
Němec Sedran byl v letech 2012 až 2013 provizorním nejvyšším šéfem Opelu v době, kdy GM hledalo náhradu za jiného provizorního ředitele Stephena Girskyho. Teprve příchod Karla-Thomase Neumanna (což je bývalý zaměstnanec Volkswagenu) do čela Opelu v létě 2013 ukončil v Rüsselsheimu kolotoč střídání ředitelů v několikaměsíčním cyklu. Sedran se poté stal nástupcem Suzan Dochertyové v čele Chevroletu Europe.
 
Sedran před příchodem ke GM pracoval v agentuře AlixPartner, specializující se na restrukturalizaci krachujících společností, opatření před bankrotem a likvidaci zkrachovalých firem. Jeho odchod do čela Chevroletu Europe tehdy na TTAC komentovali takto: „Je to jako byste do čela pohotovostní služby posadili ředitele pohřebního ústavu.“ Už pět měsíců po Sedranově příchodu Chevrolet Europe ukončil svou činnost a značka opustila evropské trhy. Poté Sedran ještě krátce vedl i činnost značky Cadillac v Evropě.