speciální edice volkswagen golf gti tcr | Aktuality | autoweek.cz

Speciální edice Volkswagen Golf GTI TCR

Speciální edice Volkswagen Golf GTI TCR

28.12.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Volkswagen přenese zkušenosti získané na závodních tratích na silnice. Úspěšný reprezentant Volkswagenu Motorsport, sbírající úspěchy v závodech kategorie TCR, se promění v novou speciální edici Golf GTI TCR.
Nový špičkový model Golf GTI TCR uvede Volkswagen na trh v roce 2019, aby oslovil jak fanoušky legendární verze Golf GTI ale i příznivce závodů cestovních vozů, které oslovují tři písmena TCR. Speciální edice vychází z konceptu, který Volkswagen předvedl na tuningovém srazu GTI ve Wörthersee.
 
Silniční verze úspěšného závodního automobilu kategorie TCR přináší na silnice impozantní výkon 213 kW (290 k), zatímco standardní GTI disponuje výkonem 180 kW (245 k), a největší rychlost 264 km/h. Motor 2,0 TSI má největší točivý moment 370 N.m, který se na kola přenáší přes sedmistupňovou převodovku DSG. Kromě toho přidává vylepšení vzhledu v podobě nového tvaru předního nárazníku, nově koncipovaný splitter, kovaná kola 18“ a vysoce výkonný brzdový systém. Může se také pochlubit mimořádnou sportovní standardní výbavou. A pro správný zvuk zde bude titanový výfuku značky Akrapovič.