nová kia rio se představí v ženevě | Nové modely | autoweek.cz

Nová Kia Rio se představí v Ženevě

Nová Kia Rio se představí v Ženevě

11.02.2011 | Matějka Antonín | Nové modely

Kia Motors Corporation dnes uvolnila první oficiální fotografie nové generace modelu Rio. To se chlubí smělými a výraznými rysy, a řadí se tak po bok současných designově atraktivních vozů Kia.

Stávající Rio dosahuje výborných prodejních úspěchů. Celkový objem prodeje současné generace činí více než 860 000 kusů. V roce 2010 bylo Rio díky odbytu více než 219 000 kusů globálně třetím nejúspěšnějším modelem značky. Nové Rio bylo navrženo tak, aby se zalíbilo zákazníkům po celém světě a mohlo na oblibu svého předchůdce navázat, respektive ji ještě zvýšit. V Evropě se bude nabízet v provedení s 3 a 5dveřovou karoserií. Nové Rio přichází s vlastním pojetím charakteristické přední masky. Ta společně s integrovanými světlomety propůjčuje klasickému vzhledu modelů rodiny Kia nový rozměr. Poměr pontonu a zasklení, jakož i výrazný klínovitý boční profil a charakteristická boční linie stoupající od předního kola dávají vozu dynamický a sportovní výraz. Silueta oken, rozvor náprav i celkové proporce vyvolávají dojem 'prémiového vzhledu', který je v tomto segmentu unikátní. Nové Rio má prodloužený rozvor náprav. Oproti předchůdci si polepšilo o 70 mm  (na celkových 2570 mm) a slibuje pasažérům více komfortu a větší vnitřní prostor. Objem zavazadlového prostoru byl rovněž zvýšen až na 292 litrů. Změnily se i vnější rozměry. Nové Rio narostlo o 55 mm do délky, o 25 mm do šířky a současně se o 15 mm snížilo, což umocňuje sportovní vzhled vozidla. V interiéru nové Rio nabízí vysoký standard kvality, který je obvyklý spíše ve větších, luxusnějších automobilech. Přitažlivý nováček B-segmentu se bude vyrábět se širokou škálou úsporných a velmi ekologických zážehových a vznětových motorů - včetně dieselového 1,1 l s výkonem 70 k, který produkuje emise CO2 pouhých 85 g / km. Od roku 2012 pak rozšíří nabídku zcela nový přeplňovaný zážehový motor o objemu 1,2 l s přímým vstřikováním (GDI).
První informace o vozu Kia Rio jsme uvedli zde.
Nová Kia Rio se v Ženevě představí společně s novou generací modelu Picanto a hybridním sedanem Optima, který se začne prodávat v USA koncem tohoto roku.

 

 

  • Nová Kia Rio se představí v Ženevě
  • Nová Kia Rio se představí v Ženevě
  • Nová Kia Rio se představí v Ženevě