spolupráce volvo cars a baidu | Aktuality | autoweek.cz

Spolupráce Volvo Cars a Baidu

Spolupráce Volvo Cars a Baidu

02.11.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Volvo Cars a čínský poskytovatel internetových služeb Baidu budou spolupracovat na vývoj a výrobě vozidel s plně automatickým řízením úrovně 4 určených k masové výrobě pro čínský trh.
Automobilka Volvo Cars je prvním výrobcem automobilů, kterému se podařilo navázat úzkou spolupráci se společností Baidu za účelem vývoje autonomně řízených vozidel přizpůsobených požadavkům čínského trhu. Společnost Baidu mj. provozuje největší čínský internetový vyhledávač. Volvo Cars je součástí čínského koncernu Zhejiang Geely Holding Group.
 
Společnost Baidu vyvíjí otevřenou platformu pro autonomní vozidla Apollo, kterou už využívá k výrobě plně autonomních minibusů (s úrovní 4) Apollong.
 
Na základě dané smlouvy sloučí společnosti Volvo Cars a Baidu své zdroje, aby mohly přistoupit k dalšímu kroku, kterým je příprava podmínek pro masovou výrobu plně elektrických vozidel s automatickým řízením. Na základě partnerství budou mít obě společnosti možnost vyvíjet a prodávat autonomní vozidla potenciálním čínským zákazníkům.
 
Společnost Baidu přispěje do společného projektu svou platformou autonomního řízení Apollo. Automobilka Volvo poskytne své odborné znalosti a vyspělé technologie z oblasti automobilového průmyslu.
 
Na základě současných předpovědí se Čína v následující dekádě se vší pravděpodobností stane největším samostatným světovým trhem pro obchodování s autonomně řízenými vozidly. Společnost IHS Markit, zabývající se průzkumem trhu, letos předpověděla, že z celkového předpokládaného globálního objemu 33 milionů autonomně řízených vozidel prodaných do roku 2040 bude přibližně 14,5 milionů vozů, tedy 45 %, prodáno v Číně.
 
„V Číně v současné době probíhá intenzivní vývoj technologií autonomního řízení, v rámci něhož hraje společnost Baidu vedoucí roli. Jedná se o trh, který nám nabízí obrovskou příležitost stát se předním dodavatelem flotil autonomně řízených vozidel,“ uvedl prezident a generální ředitel společnosti Volvo Cars Håkan Samuelsson.
 
„Automobilka Volvo klade již od svého založení na první místo bezpečnost, přičemž tlačí prostřednictvím svých významných inovací vývoj bezpečnostních technologií dopředu. Máme radost, že automobilka Volvo Cars uzavřela se společností Baidu dohodu o strategickém partnerství v rámci vývoje plně autonomních vozidel kompatibilních s naší platformou autonomního řízení Apollo. Těšíme se na naši úzkou spolupráci, na jejímž základě poskytneme světu nejbezpečnější automobilové produkty, ze kterých bude mít prospěch celé lidstvo,“ prohlásil prezident společnosti Baidu Dr. Ya-Qin Zhang.