sportovně laděná škoda rapid spaceback monte carlo | Aktuality | autoweek.cz

Sportovně laděná Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo

Sportovně laděná Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo

12.01.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Modelová řada Škoda Rapid získala další přírůstek - atraktivní Rapid Spaceback Monte Carlo. Zajímavých novinek se navíc dočkaly i standardní modely Škoda Rapid/Rapid Spaceback.

Škoda Rapid i Škoda Rapid Spaceback patří mezi nejatraktivnější kompaktní vozy. Škoda Rapid byla na trh uvedena v roce 2012. Škoda Rapid Spaceback je, coby první kompaktní hatchback značky, na trhu od roku 2013. V roce 2014 se prodej modelů Škoda Rapid/Rapid Spaceback zvýšil o 113,3 % na 221 400 vozů. Modelová řada Rapid se tak stala v roce 2014 druhou nejprodávanější hned po modelu Škoda Octavia.

 

Standardní modely Škoda Rapid/Rapid Spaceback jsou nově k dispozici i s inovativní funkcí SmartGate, která umožňuje zobrazení dat, jako je spotřeba, průměrná rychlost, náklady a další informace, ve speciálních aplikacích na chytrém telefonu. Data se přenáší bezdrátově pomocí WiFi. Další novinkou pro modely Rapid a Rapid Spaceback jsou praktické Cargo-elementy pro bezpečné upevnění nákladu v zavazadlovém prostoru.

 

Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo má černý rámeček masky chladiče, velký otvor pro vstup chladicího vzduchu krytý černými voštinami i černě zbarvené xenonové světlomety a mlhové světlomety s funkcí Corner. Prahy jsou osazeny černými nástavci. Vnější zrcátka jsou elektricky nastavitelná a vyhřívaná, usazená v černých krytech. Okno pátých dveří a zadní boční okna jsou vybavena skly s vyšším stupněm tónování (SunSet). Rapid Spaceback Monte Carlo je sériově vybaven černými 16" koly Italia z lehkých slitin, na přání se dodávají i 17" kola Savio z lehkých slitin.

 

V interiéru vozu Rapid Spaceback Monte Carlo je nový tříramenný kožený volant obšitý červenou nití, stejně jako manžeta řadicí páky. Kůží je potažená také hlavice řadicí páky a madlo ruční brzdy. Výplně dveří a palubní deska jsou černé, palubní deska má navíc dekorační lištu v karbonovém designu. Ve voze jsou sportovní sedadla v černo-červeno-šedé kombinaci se šedými podélnými pruhy, najdeme zde i pedály s kryty z ušlechtilé oceli a červeně obšité černé vkládané textilní koberečky. Na předních a zadních prazích jsou plastové dekorační lišty s hliníkovým vzhledem, vpředu s logem Monte Carlo.

 

Rapid Spaceback Monte Carlo vychází z výbavové verze Ambition. K dispozici jsou zážehové motory 1,2 TSI/63 kW (86 k), 1,2 TSI/77 kW (105 k) a 1,4 TSI/90 kW (122 k). Nabídka vznětových motorů zahrnuje dva s přímým vstřikem paliva Common rail: 1,6 TDI/66 kW (90 k) a 1,6 TDI/77 kW (105 k).

  • Sportovně laděná Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo
  • Sportovně laděná Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo
  • Sportovně laděná Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo
  • Sportovně laděná Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo