sportovní lexus rc f na český trh | Aktuality | autoweek.cz

Sportovní Lexus RC F na český trh

Sportovní Lexus RC F na český trh

27.12.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Toyota Motor Czech, importér vozů Toyota a Lexus do ČR, zveřejnila oficiální ceny pro novinku roku 2015, sportovní kupé prémiové značky Lexus RC F.

Označení F (odkazující na závodní okruh Fuji Speedway, kde probíhá převážná část vývoje sportovních vozů Lexus) se již stalo zavedenou značkou výkonných sportovních vozů Lexus.

 

Nové sportovní kupé RC F je jedním z nejvýkonnějších, nejvšestrannějších a nejagilnějších vozů, které kdy automobilka Lexus představila. Bylo navrženo pro potěšení motoristických nadšenců bez ohledu jejich řidičský um a zkušenosti.

 

Pro použití v běžném provozu jim poskytne příkladné jízdní vlastnosti a mimořádnou stabilitu ve vysoké rychlosti, a to ve spojení s příkladným pohodlím, bohatou výbavou a bezpečnostními technologiemi RC F.

 

Systém VDIM (integrované řízení dynamiky vozidla) poprvé u značky Lexus a zároveň výlučně pro vozy s označením F nabízí v novém kupé RC F režimy Sport a Expert, které řidiči poskytují možnost volby asistenčních a ochranných funkcí bez zbytečného obtěžování při řízení.

 

Nové kupé RC F pohání vysokootáčkový nepřeplňovaný motor 5,0 l o výkonu 477 k (351 kW) a točivém momentu 530 N.m. Akustický systém AS C (Active Sound Control) ke zdůraznění zvukového projevu výfukové soustavy, sání a mechanických komponent. Nový motor V8 jako jediný pro sportovní modely Lexus za jízdy ustálenou rychlostí využívá Atkinsonův cyklus, a dokáže tak snížit spotřebu paliva. K dosažení mimořádných výkonových parametrů kupé RC F se naopak uplatňuje Ottův cyklus. Nový profil vačkové hřídele na straně sacích ventilů zvyšuje zdvih ventilů. Přepracováním technologie proměnného časování ventilů Lexus VVTiE (Variable Valve Timing-intelligent Electric) se rozšířil rozsah nastavení časování vačkové hřídele sacích ventilů pro Atkinsonův cyklus.

 

Osmirychlostní převodovka SPDS (Sports Direct Shift) je vybavena šesti režimy volitelnými řidičem, včetně nového řídicího módu G-sensor AI-Shift, jenž sleduje síly bočního zrychlení g a následně optimalizuje volbu rychlostních stupňů při rychlé sportovní jízdě.

 

Samosvorný diferenciál Torsen (LSD) byl použit pro ještě lepší záběrové schopnosti. Kupé RC F je prvním vozem s motorem vpředu a pohonem zadních kol na světě, který může být na přání vybaven inteligentním diferenciálem TVD (Torque Vectoring Differential), jenž dále zlepšuje mimořádné jízdní schopnosti díky lepšímu záběru a držení stopy.

 

V České republice bude tento model nabízen ve třech základních výbavách Executive , Premium a Carbon. K dispozici bude také nabídka šesti paketů, které lze různě kombinovat podle zvolené výbavy. Více informací naleznete v přiloženém katalogu. Možnost výrazné personifikace dále umožní rozsáhlá nabídka prvků volitelné výbavy.

 

Lexus RC F má velmi rozsáhlou nabídkou prvků standardní výbavy, jako jsou například všechny systémy na podporu bezpečnosti, stability, řízení a trakce. V základní výbavě je osm airbagů, parkovací sensory, zadní elektricky stavitelný spoiler, LED osvětlení, systém proti odcizení, 4,2“ barevný informační displej, 7“ Lexus Media Displey s funkcí Mirror Link, elektronicky řízená dvouzónová klimatizace, přední sportovní sedadla stavitelná v 8 směrech, startování motoru tlačítkem či tempomat.

 

Ve specifikaci Executive jsou za cenu 2 145 000 Kč také 19“ kovaná hliníková kola, audiosystém se šesti reproduktory, čalounění sedadel Alcantara a vyhřívaná přední sedadla. Střední výbava Premium posiluje sportovní model RC F zejména v oblasti konektivity navigačního a audio systému s deseti reproduktory a v oblasti bezpečnosti aplikací systémů automatického ovládaní dálkových světel, sledování slepého úhlu či varování při opuštění jízdního pruhu. Cena modelu RC F ve výbavě Premium je 2 335 000 Kč.

 

V nejvyšší výbavě Carbon zaujmou především kapota motoru, střecha a zadní spoiler ale i dekor v interiéru z kompozitu na bázi uhlíkových vláken. Parkovaní navíc usnadní monitor s asistenčními liniemi. Efektním prvkem na voze jsou rovněž 19“ kovaná hliníková kola s paprsky ve tvaru L. Lexus RC F v nejvyšší výbavě Carbon je za 2 415 000 Kč

 

Pro další vylepšení je k dispozici mj. za 39 000 Kč paket Mark Levinson Premium Audio nabízející špičkovou audiosoustavu se zvukem 7.1 Surround a 17 reproduktory. Výkon soustavy je 835 W. Pro bezpečnou sportovní jízdu je zde nabídka aktivního diferenciálu TVD (Torque Vectorial Differential) za cenu 120 000 Kč.

 

První vozy Lexus RC F budou u autorizovaných partnerů Lexus v České republice v lednu 2015. Všechny uvedené ceny jsou s DPH.

  • Sportovní Lexus RC F na český trh
  • Sportovní Lexus RC F na český trh
  • Sportovní Lexus RC F na český trh
  • Sportovní Lexus RC F na český trh
  • Sportovní Lexus RC F na český trh
  • Sportovní Lexus RC F na český trh
  • Sportovní Lexus RC F na český trh